Sestdien, 4. aprīlī, Liepājās Olimpiskajā centrā "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas pirmajā divīzijā pie uzvaras izdevās tikt vienai no turnīra favorītēm "Liepāja"/"Triobet", kas savu skatītāju priekšā ar 78:65 (22:15, 26:14, 12:24, 18:12) pārspēja pagājušās sezonas bronzas medaļnieci "Jēkabpili".

Maču liepājnieki iesāka vareni, pamanoties pirmā puslaika gaitā iekrāt pat 21 punkta pārsvaru (45:24), tomēr otrajā puslaikā viesi no Jēkabpils prata dueli izlīdzināt, taču konkurentus nepanāca, lai gan 29.minūtē tablo vēstīja tika piecu punktu pārsvaru par labu "Liepāja"/"Triobet" (58:53).

Mājinieku rindās 15 punktus iemeta Lauris Blaus, bet 13 pievienoja Mareks Jurevičus. Savukārt "Jēkabpils" rindās ar 12 punktiem atbildēja Andrejs Šeļakovs un Maikls Bērvels.

Šosezon šīs komandas tikušās četras reizes, vienībām uzvaras dalot uz pusēm.

Liepājnieki šobrīd izcīnījuši piecus panākumus pēc kārtas, kas ļauj saglabāt cerības regulāro sezonu noslēgt kopvērtējuma pirmajā pozīcijā, tādejādi apsteidzot "Ventspili". Tiesa, "Liepāja"/"Triobet" nedrīkst zaudēt nevienā no atlikušajiem diviem mačiem. Tikmēr "Jēkabpils" vienība pēdējo četru maču laikā tikusi pie viena panākuma.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione "Ventspils", kam ir 13 uzvaras 16 spēlēs, otrajā vietā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās ir "VEF Rīga" komanda, kurai ar 23 panākumiem 29 mačos seko "Liepāja"/"Triobet".

"Jūrmala"/"Fēnikss" ar 17 uzvarām 29 cīņās ir ceturtā, piektajā vietā ar 16 uzvarām 30 spēlēs atrodas "Jēkabpils", bet "Barons"/LDz ieņem sesto pozīciju ar 14 uzvarām 29 spēlēs.

Tikmēr "Jelgava" ar 13 uzvarām 29 mačos joprojām atrodama septītajā vietā un turpina cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā. Tai seko "Valmiera", kuras rēķinā ir 12 panākumi 29 spēlēs, bet pastarīšu "Latvijas Universitātes" un "Saldus" rēķinā ir pa septiņām uzvarām.

Kā ziņots, Latvijas U-18 izlases bāzes komanda, kuru iepriekš sauca "LMT Basketbola akadēmija", šīs sezonas LBL turnīrā tā arī neiesaistīsies, jo komandai netika atrasts sponsors. Sākotnēji ieplānoto divu apļu vietā tā no janvāra cerēja sacensties vienā aplī.

Regulārajā čempionātā "VEF Rīga" ar "Ventspili" aizvadīs divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēs vienu apli izbraukumā. "Ventspils" vienība ar visām komandām izspēlēs divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentīsies četras reizes. Vietu kārtību noteiks uzvarēto spēļu procents.