FOTO: Liepājā noskaidro Latvijas čempionus atklātā ūdens peldēšanā

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 12.jūlijā, Liepājā notikušajā XIII Latvijas čempionātā atklātā ūdens peldēšanā par Latvijas čempioniem 3000m sporta klases peldējumā tika kronēts lietuvietis Grantas Dapkus un valmieriete Sindija Siliņa.

Čempionāta uzvarētājs izvirzījās vadībā uzreiz pēc starta signāla un spēja noturēt savu pārsvaru līdz pat finišam, kas tika sasniegts pēc trīsdesmit septiņām minūtēm un 20.81 sekundēm (37:20.81). Teju minūti pēc uzvarētāja finišu sasniedza mūsu olimpietis un vairākkārtējs Latvijas rekordists Uvis Kalniņš, kuram šī bija pirmā pieredze atklātā ūdens peldēšanā un kā norādīja pats sportists, cīņa ar konkurentiem un sevi Liepājas Tirdzniecības kanālā ir bijusi krietni sarežģītāka nekā ierastajā vidē - peldbaseinā. Sudraba medaļas ieguvēja rezultāts bija 38 minūtes un 19.10 sekundes.

Savukārt bronzas medaļa absolūtajā vērtējumā tika kārta izbijušā olimpieša un FINA pasaules kausu atklātā ūdens peldēšanā dalībnieka Andresa Olvika (Igaunija) kaklā. Olvikam arī čempiona tituls veterānu grupā, kur igauņi sportists aiz sevis atstāja Edgaru Ozoliņu un Mariusu Jankauskas no Lietuvas.

Jauniešiem 3000m distancē par Latvijas čempionu kļuva rīdzinieks Artūrs Kalnups (42:36.51), kurš aiz sevis atstāja Aleksandru Makejevu un Arti Vadziķi, kuriem vieta uz goda pjedestāla otrā un trešā Dāmām 3000m distancē Latvijas čempiones tituls pieaugušo grupā, kā arī absolūtajā vērtējumā, valmierietes Sindijas Siliņas rokās. Siliņa finišu sasniedza pēc 45 minūtēm un 50.32 sekundēm, aiz sevi atstājot veterāni Lieni Širjājevu (46:17.32), kurai čempiones tituls veterānu grupā, un jelgavnieci Zani Tīrumnieci (49:44.46).

Tautas klases 500m peldējumā par Latvijas čempioniem tika kronēts liepājnieks Grigorijs Podļesnijs, kurš 500m distanci veica 7 minūtēs un 46.44 sekundēs, un Ludmila Pavlova, kas, finišējot ātrāk par deviņām minūtēm (8:49.21), palika nepārspēta sieviešu peldējumā. Tāpat uz goda pjedestāla šajā distancē kāpa lietuvietis Arnas Paskevicius (7:51.99), mājinieks Jevģēnijs Čistiakovs (7:59.49), Daiga Kalnupa (9:01.81) un Ieva Zelča (9:11.44), kura šajā čempionātā pārstāvēja Dānijas peldēšanas klubu - Aarhus
Studenternes Svømmeklub.

Īsākajā tautas klases distancē, 100m peldējumā, par Latvijas čempionu tituls jauniešu vecuma grupā trīspadsmit gadīgajam Danielam Dīķim un Kristīnei Silai. Savukārt sportistiem virs 14 gadu vecuma par uzvarētājiem šajā distancē kļuva Ģirts Feldbergs un Alise Vējone.

Jāuzsver, ka šī čempionāta norisi vēroja arī Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) atklātā ūdens peldēšanas tehniskās komitejas eksperts Samuels Grīthams, kurš atzinīgi novērtēja sacensību organizatorisko līmeni un pauda pārliecību, ka tuvākā nākotnē Liepājā ir iespējams sarīkot arī LEN Eiropas čempionāta atklātā ūdens peldēšanas kausa izcīņas posmu.

Pievieno komentāru

Sports