FOTO: Handbola Zvaigžņu spēlē uzvar Rietumi ar vaiņodniekiem sastāvā 2

Pirmoreiz Latvijas handbola vēsturē tika aizvadīta Zvaigžņu spēle, kurā sacentās vīriešu Virslīgas Austrumu un Rietumu komandas. Dobelē notiekošajā mačā ar 55:51 uzvarēja Rietumu komanda, kuras sastāvā bija arī vaiņodnieki Rūdolfs Zitmanis, Oskars Pāvils, Kristaps Mickus. Par MVP tika atzīts Egils Politers no Dobeles "Tenax" vienības.

Dobelē un Latvijā vēl nebijušā pasākumā - handbola Zvaigžņu spēlē - dalībnieki tika izraudzīti gan ar līdzjutēju balsojuma palīdzību, gan ņemot vērā treneru viedokli. Atšķirībā no ierastā handbola spēles formāta, šajā mačā tika aizvadīti trīs periodi, katrs 20 minūšu garumā, turklāt par atraktīvi gūtiem vārtiem tika piešķirti divi punkti, vēstīts Latvijas Handbola federācijas mājaslapā.

Pirms spēles pirmo reizi vēsturē tika mastā uzvilkts arī Latvijas Handbola federācijas karogs, pasludinot pasākuma dienā Dobeli par handbola galvaspilsētu. Zvaigžņu spēles grīdu no rīta arī iesvētīja mini handbola turnīrs, kurā sacentās 18 komandas no Dobeles apkārtnes.

Pirmajā periodā spēlētāji centās iejusties mača gaisotnē un izmēģināja iespaidīgus un neierastus handbola spēles elementus. Tika izpildīti metieni gan atmuguriski, gan no laukuma otras malas, taču vadībā ar 17:13 izvirzījās Rietumi. Spēlei turpinoties nepiespiestā gaisotnē, parādījās arvien jauni elementi kā metieni no gaisa pēc piespēles saņemšanas lēcienā.

Protams, aizsardzības intensitāte bija tuvu nullei, kā jau tas raksturīgi šāda tipa spēlēm jebkurā sporta veidā. Egils Politers un Andis Ērmanis minūtes desmit pirms beigām veica neordināru gājienu, uzkāpjot uz pleciem tā saucamajā kukuragā, kas noveda pie tūlītēja vārtu guvuma. Vārtus guva arī Austrumu vārtsargs ogrēnietis Lauris Ozoliņš, aizsvinoties un nepaspējot atgriezties savos vārtos pirms tajos kārtējo reizi ielidoja bumba.

Pēc pēdējā minūtes pārtraukuma, lai mēģinātu atspēlēties no mīnusiem, Austrumu komanda ņēma talkā papildus bumbas. Rietumi gan nebija ar mieru atdot uzvaru un noturēja visa mača garumā turēto vadību - 55:51. Vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balvu saņēma Egils Politers no mājinieku Dobeles "Tenax" komandas.

Metienu konkursi
Pēc pirmā perioda notika pamatsacensības metienu konkursos. BALL atraktīvākā metiena konkursā piedalījās 11 sportisti, taču izdomas ziņā grūti pārspēt bija "Jūrmalas Sports" handbolistu Jāni Šteinbergu, kurš savu izgājienu viens pret viens realizēja, tērpies gotiņas kostīmā. Savukārt Andim Ērmanim, kurš bija nolēmis mest tērpies kā multiplikācijas filmu varonis Pikaču, taču viņam vārtsargu izdevās pārspēt tikai ar kādu piekto metienu. "Optibet sporta bārs" precizitātes konkursā uzvaru svinēja „Latgols” spēlētājs Austris Tuminskis, kuram vienīgajam izdevās abos mēģinājumos sasniegt vienādu rezultātu – pa astoņiem punktiem.

Medsport.lv treneru konkursā, realizējot piecus no sešiem metieniem, uzvaru svinēja Austrumu komandas treneri.

Aprīļa sākumā Latvijas Virslīgas čempionātā vīriešiem sāksies izslēgšanas spēles, kurā pēc regulārā turnīra aizvadīšanas iekļuva astoņas komandas. Līderi Dobeles "Tenax" ceturtdaļfinālā tiksies ar RTU, "Celtnieks/LSPA" - ar ASK/LU, "HK Ogre" - ar "HK Vaiņode", bet divkārtējie čempioni "SK Latgols" spēlēs ar "Jūrmalas Sports".

Zvaigžņu spēles 2014 sastāvi
Rietumi: Rūdolfs Zitmanis, Oskars Pāvils, Kristaps Mickus (HK Vaiņode), Andis Ērmanis, Ēriks Blūms, Gints Grandbergs, Egils Politers, Aleksandrs Krastiņš, Ivars Lācis (Dobeles Tenax), Raitis Ence, Rolands Ivanovs, Jānis Šteinbergs (Jūrmalas Sports), Māris Grēberis (RTU), Kristaps Bārbals (ASK/LU)
Treneri: Sandris Veršakovs, Arnis Butans, Ivars Dumarāns

Austrumi: Lauris Ozoliņš, Arvis Laganovskis, Dzintars Dravnieks (HK Ogre), Artis Laganovskis, Toms Lielais, Artis Kurmēns, Elvijs Lazda, Artūrs Buračevskis (Celtnieks/LSPA), Agris Kušners, Aleksandrs Pegasovs, Aleksandrs Gavrilovs, Vitālijs Borisenko, Austris Tuminskis, Edgars Rancāns (SK Latgols)
Treneri: Andrejs Narnickis, Dmitrijs Bražņikovs, Andris Molotanovs

Zvaigžņu spēle 2014.
22. marts.

Rietumi - Austrumi 55:51
Rietumi: Politers 10, Ivanovs 8, Šteinbergs un Blūms 6, Mickus, Ērmanis un Grēberis 4, Grandbergs, Krastiņš un Bārbals 3, Lācis un Ence 2.
Austumi: Kurmēns 8, Rancāns 7, Lazda un Gavrilovs 6, Borisenko un Tuminskis 4, Arv.Laganovskis, Art.Laganovskis un Kušners 3, Pegasovs, Dravnieks un Ozoliņš 2.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports