FOTO: Ģirts Gertsons uzvar Uldiņkausa priekšpēdējā posmā un saasina intrigu

Ar liepājnieka Ģirta Gertsona uzvaru svētdien, 5. oktobrī, Liepājā noslēdzās Uldiņkausa riču račā astotais posms, kuru neveiksmīgi aizvadīja turnīra līdere Daina Vanaga no Vērgales. Viņai bija lieliskas iespējas jau posmu pirms turnīra beigām kļūt par čempioni.

Uz priekšpēdējo posmu ieradās desmit dalībnieki. Finālam kvalificējās pusfināla galdiņu uzvarētāji - liepājnieks Ģirts Gertsons, liepājniece Baiba Luika, turnīra organizators un portāla "Rekurzeme.lv" pārstāvis Uldis Dobelis, kā arī liepājniece Jana Egle. Savukārt par piekto līdz astoto vietu tika spēlēt liepājniece Sandra Jurberga, D. Vanaga, vērgalniece Iveta Vanaga un rīdzinieks Arnis Mincenhofs. Pēc pusfināla turnīrs beidzās liepājniekam Denijam Brūverim un ziemupniekam Jānim Mackum.

Finālā stabilās līderpozīcijās nokļuva B. Luika, tomēr uzvaru guva viens no turnīra favorītiem Ģ. Gertsons. Otro vietu ieguva J. Egle, trešā bija B. Luika, bet ceturtais palika U. Dobelis. Mačā par piekto vietu uzvarēja A. Mincenhofs, sestā bija S. Jurberga, aiz sevis atstājot D. Vanagu un I. Vanagu.

Uldiņkausā vēl tiek noskaidroti 2013. gada čempioni. Pirms pēdējkā posma saasinājusies intriga cīņā par kausu. Vadībā joprojām atrodas D. Vanaga (58 punktti), bet Ģ. Gertsons -18 punktu vietā tagad atpaliek vairs tikai par četriem punktiem - 54. Trešā ir J. Egle (48), kurā pēdējā posmā arī vēl pretendēs uz kausu. Ceturtajā vietā ir A. Mincenhofs (37), tālāk seko U. Dobelis (33), liepājniece Zane Zālīte (26), I. Vanaga (21), D. Brūveris (21), J. Mackus (18), B. Luika (11), liepājniece Inga Šablo (8), liepājniece Ineta Stadgale (5) un S. Jurberga (4).

Septītajā posmā visvairāk kāvās U. Dobelis (25 reizes), seko J. Egle, D. Vanaga, I. Vanaga (visām pa 19), A. Mincenhofs (17), S. Jurberga un B. Luika (pa 14), D. Brūveris (11), Ģ. Gertsons (8) un J. Mackus (6).

Šajā nominācijā astoņu posmu kopvērtējumā vadībā ir U. Dobelis (226), seko J. Egle (203), A. Mincenhofs (193), D. Vanaga (175), I. Vanaga (141), Ģ. Gertsons (129), D. Brūveris (119), Z. Zālīte (111), J. Mackus (104), B. Luika (56), S. Jurberga (41), I. Šablo (29) un I. Stadgale (22).

Čempiona noskaidrošanā vēl atlicis viens posms.

Pievieno komentāru

Sports