FOTO: Dinam Vecānam skrējienā apkārt Latvijai pievienojas Vaiņodes un Priekules sportisti 1

Sagaidot Latvijas simtgadi, arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns kopš 18. maija devies izaicinājuma pilnā izturības skrējienā apkārt Latvijai. Piektdien skrējējs sasniedza Vaiņodes novadu, kur tam pievienojas Vaiņodes handbolisti, Priekules jaunie futbolisti.

"Sākam no vienas Vaiņodes zīmes un beidzām kādus divus lidz trīs kilometrus aiz Vaiņodes robežas. Būtu skrējuši talāk, bet treniņa dēļ bija jābeidz, jo gatavojamies Latvijas Jaunatnes olimpiadei," stāsta "Vaiņodes" handbolists un jauno handbolistu treneris Ainārs Pāvils.

Nepilnu divu nedēļā laikā ir noskrieti vairāk kā 1000 kilometri, šķērsojot 29 novadu. Lai arī skaitļi jau šobrīd ir iespaidīgi, Dina ceļš turpināsies līdz būs apskriets apkārt visai Latvijai.

Kā stāsta Dins, katrs rīts iesākas ap pulksten 7, kam seko brokastis, vingrinājumi, koncentrēšanās dienas skrējienam un citi sagatavošanās darbi. Dodoties ceļā, pirmā lielā atpūta seko vien pēc maratona distances jeb aptuveni 40 km. Pusdienas, atpūta un ceļš atkal turpinās. Neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem, Dins ik dienu saskaras arī ar citiem pārbaudījumiem, kurus cenšas risināt, ieviešot pārmaiņas skrējienā – vai tā būtu apavu maiņa, skriešana pa intervāliem, vai kas cits. Nozīmīga loma projekta realizēšanā ir arī uzticamai komandai, kura ik dienu rūpējas, lai Dinam būtu viss nepieciešamais - pilnvērtīgs uzturs, ūdens, ledus vannas dienas noslēgumā, noorganizētas naktsmītnes un citas organizatoriskas lietas. Tāpat Dinam līdzi seko ārsti un fizioterapeiti.

Dins atzīst, ka ceļā iedvesmu sniedz skaistie Latvijas dabas skati, ko nākas redzēt un izbaudīt ik dienu, bet vislielāko motivāciju dod līdzcilvēki – gan tie, kas pievienojas ceļā, skrienot vai braucot līdzi ar riteni, gan tie, kas sūta uzmundrinošus vārdus sociālajos tīklos.

Ceļā pievienojušies gan pavisam jauni skrējēji, kas mērojuši nepilnus 100m, gan jau pieredzējuši un profesionāli sportisti, kas kompāniju sastādījuši pat visas dienas garumā. Tā, piemēram, Ilze Boldāne, kura kopā ar Dinu projekta sestajā dienā noskrēja 72 km. Ilze par projektu izlasījusi sociālajos tīklos un, ilgi nedomājot, pieteicās pievienoties.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Urrā

Prieks par jums, malači, Lai Dinam un viņa komandai izdodas!!!

pirms 3 gadiem, 2017.06.04 09:37

Sports