Aizputes novada skrējēji ar panākumiem startējuši Jūrmalā pludmales smiltīs, izturējuši Valmieras maratonu, kā arī pieveikuši Jūrmalas pusmaratonu. Ar skriešanu pat nopelnīts brauciens uz Stokholmu.

Aizputes novada jaunie skrējēji piedalījās Jūrmalas skriešanas svētkos, kuros īpaši tika gaidītas skolu komandas. Aizputes novada skolas bija ļoti aktīvas un uz skriešanas svētkiem devās vairāk nekā 100 skrējēju no Aizputes pagasta pamatskolas, Aizputes vidusskolas, Kalvenes pamatskolas un Kazdangas pamatskolas, turklāt ar organizatoru apmaksātu transportu un dalības maksām visām distancēm, stāsta Aizputes novada skrējēju koordinatore Maija Pūpola.

10 kilometru distancē Majoru pludmales smiltīs trešo vietu izcīnīja Artūrs Medveds, startējot pie četrus gadus vecākiem skrējējiem, bet Krista Kuzņecova savā vecuma grupā izcīnīja piekto vietu. M. Pūpola “S40” grupā bija pirmā, bet absolūtajā kopvērtējumā ierindojās 12. vietā.

Bērnu skrējiena vecākajā grupā pārliecinoši uzvaru izcīnīja Ieva Lavrova, savukārt Kazdangas meitenes stafetē finišēja trešajā vietā. Aizputes vidusskolas bērnu skrējienu dalībnieki izcīnīja pirmo vietu komandu vērtējumā, balvā saņēmot kausu un lielu somu ar saldumiem. M. Pūpola piebilst, ka pie medaļas tika katrs dalībnieks, neizpalika arī garšīgas pusdienas, noslēgumā bija “Labvēlīgā tipa” koncerts.

Aizputes novada skrējēji piedalījās arī Jūrmalas pusmaratonā. Pusmaratona distancē M. Pūpola ar rezultātu viena stunda, 42 minūtes un 15 sekundes uzvarēja “S-40” grupā. Sīvā cīņā viņa otrās vietas ieguvēju apsteidza par 15 sekundēm. 10,5 kilometru distance piekto vietu izcīnīja K. Kuzņecova. Bērnu skrējienā 2004. un 2005. gadā dzimušo meiteņu grupā pārliecinoši uzvarēja Ieva Pūpola, otro vietu izcīnīja Madara Pūpola , māsai zudējot astoņas sekundes.

Valmiera jau astoto gadu pēc kārtas pulcēja skrējējus, lai cīnītos par Latvijas čempiona nosaukumu 42,197 kilometru distancē. Arī Aizputes novada skrējēji kuplā pulkā devas uz Valmieru maratonu, lai izmēģinātu spēkus dažādās distancēs. M. Pūpola norāda, ka Valmieras maratons šogad atšķīrās no citiem gadiem ar agro startu, kurš maratona un pusmaratona skrējējiem tika dots jau deviņos no rīta.

Rainers Meiers maratona distancē šogad skrēja tempa turētāju komandā, kura finišēja četrās stundās, bet M. Pūpola distanci veica trīs stundās, 39 minūtēs un 53 sekundēs un “S-40” grupā izcīnīja ceturto vietu. Pusmaratonā “S-40” grupā Alla Radžabova – Cinovska ierindojās 12. vietā.

Sešu kilometru distancē pirmie savās vecuma grupās bija A. Medveds un Santa Zemture. Turklāt A. Medveds finišēja arī otrais absolūtajā kopvērtējumā starp vīriešiem. Otro vietu izcīnīja Annija Zāģere, bet 10,5 kilometru distancē trešo vietu  savā vecuma grupā izcīnīja K. Kuzņecova.

Aizputes novada pārstāvji kuplā skaitā Rīgā piedalījās arī sporta un labdarības pasākumā “Nike Riga Run”, kurš šogad svinēja piecu gadu jubileju un pulcēja 9122 dalībniekus dažādās distancēs gan skrituļošanā, gan skriešanā un nūjošanā. Visi ienākumi no sacīkstēm tika ziedoti “Mazajām sirsniņām” - bērniem ar kustību traucējumiem.

Izturīgākie skrējēji startēja piecu un desmit kilometru distances, bet vecāko klašu skolēni piedalījās skolu stafetes skrējienā, kur katram dalībniekam bija jāveic 2,5 kilometrus gara distance, kura vijās pa Mežaparka celiņiem.

7. līdz 9. klašu stafetes skrējienā labi veicās Aizputes zēnu komandai “Laimes hormone endorfīni”, kuri izcīnīja uzvaru un balvā saņēma ceļojumu ar “Tallink” uz Stokholmu, turklāt līdzi ņemot savus klases biedrus un skolotājas.

Skriešanas seriāla “Skrien Latvija” pēdējais posms notiks 11. oktobrī Siguldā.