Flaksis pēdējā dienā izrauj triumfu "Tour de Beauce" velobrauciena kopvērtējumā

Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis no "Holowesko-Citadel" komandas svētdien pēc lieliska noslēdzošā etapa izrāva triumfu Kanādā notiekošā "Tour de Beauce" velobraucienā (UCI kat.2.2) kopvērtējumā.

Šīs sacensības Latvijas sportistiem jau vairākus gadus ir ļoti veiksmīgas, jo 2014.gadā tajās triumfēja Toms Skujiņš, kurš gadu vēlāk bija otrais, līderpozīciju atdodot vien noslēdzošajā etapā, raksta LETA.

Šī gada sacensībās pēc pirmajiem četriem posmiem Flaksis kopvērtējumā bija astotais, divas minūtes un 13 sekundes zaudējot kanādietim Aleksandram Kovenam ("Silber").

Pēdējā posmā dalībniekus sagaidīja 122 kilometru gara distance, kas tika sadalīta 12 apļos. Katrā aplī tika iekļauti izteikts kāpums, tāpat sekoja arī vairāki asi pagriezieni. Pēdējā posma sākuma daļa pagāja ļoti aktīvā tempā, sekojot virknei atraušanās mēģinājumu. Aktīvi un pamanāmi priekša bija arī Flakša pārstāvētās komandas sportisti. Atrāvienos iesaistījās arī Latvijas sportists.

Nedaudz vēlāk solo vadībā izvirzījās kanādietis Robs Britons, kurš par par augstām vietām kopvērtējumā necīnījās, tādēļ arī galvenie favorīti lielu uzmanību šim solo atrāvienam nepievērsa. Divus apļus pirms finiša Britona pārsvars pār septiņu sportistu sekotāju grupu bija vairāk nekā minūte un tad noformējās sekotāju grupa, kurā bija arī Flaksis. Latvijas sportists bija ieguvis vērtīgu pārsvaru pār citiem kopvērtējuma desmitniekā esošajiem sportistiem un pēdējā aplī jau bija kļuvis par virtuālo kopvērtējuma līderi.

Finišā Britons no "Rally" komandas izcīnīja pārliecinošu uzvaru, bet aiz viņa minūti un 57 sekundes vēlāk sekoja četru sportistu grupiņa, ceturto vietu izcīnot Flaksim. Šajā grupiņā Flaksim palīdzēja arī komandas biedrs Robins Kārpenters.

Apkopojot noslēguma kopvērtējumu, kļuva skaidrs, ka Flaksis kļuvis par labāko, minūti un 20 sekundi apsteidzot francūzi Klemānu Ruso ("St-Etienne p/b Probikeshop").

Zīmīgi, ka Kovens pēdējā posmā uzvarētājam zaudēja vairāk nekā 17 minūtes.

Kāda kategorizētā velobrauciena kopvērtējumā pašlaik 26 gadus vecais latvietis uzvarējis pirmoreiz karjerā.

Flaksis ASV kontinentālo komandu pārstāv jau trešo sezonu. Pērn riteņbraucējs piedalījās arī pasaules čempionāta grupas braucienā, tomēr Kataras svelmē nesasniedza finišu, bet citās sacensībās viņš 2016.gadā uz goda pjedestāla kāpa trīs reizes.

Pirms trīs gadiem šajā velobraucienā uzvarēja Toms Skujiņš, kurš tad pārstāvēja to pašu komandu, ko tagad Flaksis, bet tās nosaukums bija "Hincapie Racing". Savukārt 2015.gadā Skujiņš palika otrais, kad viens no viņa palīgiem ASV komandā bija tieši Flaksis.

Nākamajā nedēļā 21.jūnijā ar individuālo braucienu sāksies Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, pēc tam sadalot medaļas arī grupas braucienā. Pērn abās disciplīnās nepārspēts palika Gatis Smukulis.

Pievieno komentāru

Sports