Flaksis Jūtas velobrauciena otrajā posmā finišē no līderiem krietni atpalikušajā lielajā grupā

Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis otrdien finišēja lielajā grupā Jūtas daudzdienu velobrauciena (UCI 2.HC) otrajā posmā, kura gan pamatīgi atpalika no etapa vadošajiem braucējiem.

Par 151 kilometru garā posma uzvarētāju kļuva mājinieks Brents Būkvalters no BMC komandas, kurš distanci veica trīs stundās 38 minūtēs un 12 sekundēs, finiša sprintā pārspējot citu amerikāni Zepu Kussu ("Rally Cycling"), raksta LETA.

Sacensību dalībnieki šajā etapā bija pamatīgi izretinājušies, tāpēc lielākā grupa, kurā bija vairāk kā 60 riteņbraucēji, tostarp Flaksis, finišēja 17 minūtes un 39 sekundes pēc līdera.

Latvijas riteņbraucējs šajā etapā ierindojās 92.vietā starp 124 finišu sasniegušajiem.

Kopvērtējumā par līderi kļuva Kuss, taču tāds pats laiks ir arī Būkvalteram un kanādietim Džeimsam Pikoli ("Elevate-KHS"). Savukārt Flaksis atrodas 74.vietā, atpaliekot par 17 minūtēm un 39 sekundēm.

Velobrauciens septiņu posmu garumā turpināsies līdz svētdienai.

2013.gadā Jūtā Flaksis bija piektais labākais jaunais braucējs, parādot aktīvu sniegumu kalnu etapos, bet pērn kopvērtējumā tika gūta 64.pozīcija, lielāko uzmanību veltot komandas interesēm.

Šogad Jūtas velobraucienā piedalās viena UCI Pasaules tūres komanda.