Flaksim 80. vieta Jūtas daudzdienu velobrauciena ceturtajā posmā

Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis no ASV kontinentālās komandas "Holowesko-Citadel" ceturtdien ieņēma 80.vietu Jūtas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) ceturtajā posmā.

Posma finišā neviena no komandām nespēja pārņemt kontroli, bet 250 metrus pirms finiša latvieša komandas biedrs Treviss Makkeibs izvirzījās grupas priekšgalā, kamēr "Trek - Segafredo" sprintam izvirzīja Kīlu Raijnenu, bet "Jamis" riteņbraucējs Lukass Sevastjans Haedo finiša spurtu uzsāka pārāk tālu aiz priekšā esošajiem sportistiem, tādējādi cīņā par uzvaru neiesaistījās, raksta LETA.

Finiša spurtā Makkeibs nosargāja pirmo vietu, atstājot aiz sevis Raijnenu un Haedo. Līderu grupa, kurā bija 65 sportisti, 154 kilometrus garo posmu veica trīs stundās 23 minūtēs un 47 sekundēs, bet Flaksis viņiem zaudēja minūti un 14 sekundes, kas deva 80.vietu.

Tikmēr Krists Neilands no ASV kontinentālās komandas "Axeon Hagens Berman" uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 23 sekundes, ierindojoties 90.vietā.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabā trešā posma uzvarētājs austrālietis Lehlens Mortons no "Jelly Belly p/b Maxxis" komandas, kurš par septiņām sekundēm apsteidz Neilanda komandas biedru Edrienu Kostu no ASV.

Neilands kopvērtējumā ieņem 79.pozīciju, līderim zaudējot 25 minūtes un 42 sekundes, bet Flaksis, kurš atpaliek par 29 minūtēm un 31 sekundi, atrodas 93.pozīcijā starp 108 dalībniekiem, kuri turpina sacensības.

Jūtas daudzdienu velobraucienā dalībnieki veiks septiņus posmus, un sacensības noslēgsies svētdien.

Velobrauciens, kurā liela daļa posmu tiek veikti pa augstkalni, norisinās 12.reizi. Dalībnieku vidū šī gada sacensībās ir četru pasaules tūres komandu braucēji, kuri pārstāv BMC, IAM, "Trek - Segafredo" un "Cannondale - Drapac" vienības. Tāpat startē arī virkne profesionālo kontinentālo un kontinentālo komandu sportisti.

Neilands jūnija beigās kļuva par Latvijas U-23 čempionu individuālajā braucienā, bet elites grupas braucienā viņš ieņēma piekto vietu.

Vēl šosezon šobrīd 21 gadu vecais Neilands ieņēma 40.vietu prestižajā Kalifornijas daudzdienu velobraucienā, kā arī bija piektais Karpatu daudzdienu velobraucienā U-23 sportistiem un piektais Nāciju kausa posmā Beļģijā, kurā arī startēja U-23 vecuma sportisti.