Finišē orientēšanās sporta sezona

Noskaidroti uzvarētāji Liepājas rajona orientēšanās sporta sacensību septītajā kārtā un sezonas kopvērtējumā. Pēdējā etapā sportistus pārsteidza pat krusa.

Orientēšanās sporta sacensību pēdējā kārta otrdien 55 dalībniekus pulcēja Vērgales pagasta Ziemupē, kur orientieristiem distances bija izveidojis Andris Štrauss. Dalībnieki nenobijā ne no lietus, ne no vēja un krusas. Noslēgumā viņus sagaidīja garda zivju zupa, stāsta Skolēnu interešu centra (SIC) direktore Tamāra Štrausa.

Intriga dažās grupās
Intriga par godalgotajām vietām kopvērtējumā pirms pēdējā posma bija vien divās, trīs grupās, stāsta rudens kārtu organizators Jānis Bethers. Viņš piebilst, ka Ziemupē uznākusi krusa un sacensību laikā mežs bijis balts.

Par pēdējā posma uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva Ieva Podniece (“S-12”, Kazdanga), Aigars Strelēvics (“V-12”, Durbe), Terēze Cābele (“S-15”, Pāvilosta), Artis Gāliņš (“V-15”, Pāvilosta), Aina Kreicberga (“SB”, Pāvilosta), Artūrs Ķeris (“VB”, Aizpute), Līga Virbule (“SA”, Aizpute) un J. Bethers (“VA”, Kapsēde).

2009. gada kopvērtējuma laureāti tika apbalvoti ar SIC Atzinības rakstiem un bijušās Liepājas rajona Sporta nodaļas sarūpētajām zelta, sudraba un bronzas medaļām, savukārt iesācēju grupas veiksmīgākie dalībnieki tika apbalvoti ar saldumu balvām.

Konkurents uz kruķiem
“VA” grupā kopvērtējumā uzvarēja J. Bethers, aiz sevis atstājos durbeniekus Jāni un Māri Penkuļus. “Pacīnīšanās izpalika, jo Jānis sestajā posmā izmežģīja potīti, uz pēdējo posmu ieradās ar kruķiem,” stāsta J. Bethers.

“SA” grupā triumfēja durbeniece Silvija Penkule, otrā palika aizputniece Līga Virbule, trešā – grobiņniece Skaidrīte Otaņķe. “SB” grupā uzvarēja kazdandzniece Līga Baumane, aiz sevis atstājot kapsēdnieci Māru Plaudi un kazdandznieci Aivu Šmukliņu. “VB” grupā uzvarēja pāvilostnieks Kristaps Ansons, otrais – pāvilostnieks Kārlis Šēns, trešais – grobiņnieks Māris Otaņķis.

“S-15” grupā par rajona čempioni kļuva cīravniece Rota Brūna, starp šīs vecuma grupas puišiem labākais bija kapsēdnieks Dāvis Lapiņš. “S-12” grupā triumfēja durbeniece Anita Eine, starp zēniem – kapsēdnieks Rinalds Skrubis.