Emocijām bagātā cīņā "Liepājas" futbolisti uzveic "Skonto" un iekļūst Ziemas kausa finālā

Latvijas čempione "Liepāja" Latvijas Futbola virslīgas (LFV) rīkotā "SMScredit.lv" Ziemas kausa pusfināla spēlē emocijām bagātā cīņā ceturtdien ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Rīgas "Skonto", iekļūstot sacensību finālā.

"Liepāja" jau mača piektajā minūtē izvirzījās vadībā, kad vārtus guva Oskars Kļava. Piecas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām "Skonto" uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis nopelnīja 11 metru soda sitienu. To devās izpildīt Edgars Jermolajevs, pēc kura sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu, līdz ar to "Skonto" neizdevās panākt neizšķirtu.

Savukārt pirmā puslaika beigās izcēlās konflikts starp "Skonto" galveno treneri Tamazu Pertiju un vienu no "Liepājas" treneriem Mareku Zuntneru. Pertija agresīvi noskaņots aizgāja līdz "Liepājas" komandas soliņam. Klāt pieskrēja mača tiesneši un centās emocijas apslāpēt, kā arī abiem treneriem lika atstāt vienību soliņus.

Ziemas kausa finālā "Liepāja" spēlēs pret seškārtēju Latvijas čempioni "Ventspils", kas trešdien pusfinālā ar 1:0 uzveica "Jelgavu". Kurzemes derbijs šajā turnīrā jau norisinājās pašā šī mēneša sākumā, kad panākumu ar 2:0 izcīnīja liepājnieki.

"Liepāja" finālmačā gan spēlēs ar citu sastāvu, jo komanda nākamnedēļ dosies uz treniņnometni Turcijā.

Turnīra fināls gaidāms nākamnedēļ sestdien, 20.februārī, savukārt divas dienas pirms tam par trešo vietu cīnīsies "Jelgava" un "Skonto".

Kā zināms, pusfinālos par 5.-8.vietu šonedēļ Jūrmalas "Spartaks" ar 1:0 pārspēja "Daugavpili", bet pagājušās sezonas pirmās līgas čempione "Riga" ar 3:2 pārspēja "Metta"/"Latvijas Universitāte" komandu.

Turnīrs norisinās "Skonto" hallē. Visas spēles par vietām tiks aizvadītas nākamajā nedēļā.

Kā zināms, Ziemas kausa izcīņas uzvarētājs saņems balvu 6000 eiro vērtībā no virslīgas tehniskā partnera "Nike".

Ziemas kausa sacensības tiek rīkotas ceturto reizi pēc kārtas. Turnīra norises mērķis ir dot iespēju komandām pienācīgāk sagatavoties gaidāmajai virslīgas sezonai, turklāt ar iespēju sagatavošanās posmā aizvadīt vismaz piecas spēles.

Pirmajā virslīgas Ziemas kausā 2013.gadā uzvarēja Daugavpils "Daugava", kas finālā pieveica ar jaunatnes sastāvu startējušo "Ventspils" komandu, bet iepriekšējos divus gadus turnīrā triumfēja "Skonto".

Aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā triumfēja "Liepāja", bet turnīra debitante "Gulbene" pēc divām aizdomīgām spēlēm vasaras sākumā no virslīgas tika izslēgta, līdz ar to virslīgas sezona turpinājās vien ar septiņu vienību līdzdalību.

Latvijas titulētākā futbola komanda "Skonto" arī šoziem cīnās ar ievērojamām finanšu problēmām, tāpēc par tās nākotni pagaidām vēl nav skaidrības. Kaut vienība sedza parādus pret LFV, tāpēc saņēma atļauju startēt Ziemas kausā, tā vēl joprojām kā vienīgā nav saņēmusi licenci dalībai virslīgas čempionātā.