Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas rallija čempionāta 2016. gada sezona sāksies ar posmu Liepājā

FIA Eiropas rallija čempionāts (ERČ) Liepājā atgriezīsies 2016. gada sākumā, kad no 5. līdz 7. februārim Latvijā norisināsies ERČ sezonas pirmais posms. Turklāt, rallijs Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos būs arī pirmais ERČ Junioru čempionāta posms, tādējādi Rally Liepāja piešķirot dubultu starptautisko nozīmi. Sacensības paredzēts iekļaut arī Latvijas rallija čempionāta kalendārā, informē rallija preses sekretārs Jānis Unbedahts.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2016. gada kalendārā paredzēti desmit posmi, kas vienlīdzīgi sadalīti starp pieciem grunts un pieciem asfalta rallijiem. Salīdzinot ar 2015. gadu, ERČ iekļauti divi jauni ralliji – Kanāriju salās notiekošais Rally Islas Canarias, kas ERČ pēdējo reizi bija iekļauts 2013. gada kalendārā, un Rajd Rzeszowski Polijā, kas čempionātu uzņems pirmo reizi. Tikmēr, ERČ nākamgad vairs neiegriezīsies Austrijā un Šveicē; Šveicei gan saglabāts rezerves rallija statuss.

2016. gads būs ceturtais gads pēc kārtas, kad ziemā notiekošais Rally Liepāja iekļauts FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā. Ja pirmās trīs reizes Latvijā notiekošais rallijs bija pēc skaita otrais ERČ posms, tad līdz ar Austrijas neiekļaušanu 2016. gada kalendārā, tieši Kurzemes novadā notiekošajam rallijam būs gods uzsākt 64. FIA Eiropas rallija čempionāta sezonu. Iepriekš uzvarētāja laurus Latvijas ceļos plūkušas somu pilotu Jari Ketomā (2013, Ford Fiesta RRC) un Esapeka Lapi (2014, Škoda Fabia R5) pilotētās ekipāžas, bet šā gada ziemā sarīkotajās sacensībās uzvarētāja kausu saņēma īrs Kreigs Brīns (Peugeot 2018 T16 R5), kurš startēja ar stūrmani Skotu Martinu no Lielbritānijas. Turpinot iesākto tradīciju, tieši Brīna vadītais Peugeot 2018 T16 tiks izmantots visos nākamā gada Rally Liepāja vizuālajos materiālos. Savukārt par rallija saukli izvēlēts “This Winter Rocks”, kas sasaucas gan ar jaunuzcelto koncertzāli Lielais Dzintars, gan senajām Liepājas pilsētas muzikālajām saknēm.

 “Nākamgad noslēgsies mūsu un Eurosport Events trīs gadu sadarbības līgums par Eiropas rallija čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, tamdēļ aicinu visus rallija draugus un atbalstītājus izmantot izdevību tepat Latvijā vērot Eiropas meistarīgo rallija braucēju cīņas un novērtēt jaunākās un jaudīgās sporta tehnikas potenciālu.
Mēs iepriekš esam saņēmuši atzinīgus vārdus gan no Starptautiskās automobiļu federācijas, gan Eurosport Events, gan rallija dalībniekiem, kuri allaž novērtējuši rallija augsto kvalitātes līmeni. Tāpat arī vietējie uzņēmēji ir norādījuši, ka šādu starptautisku sacensību sarīkošana ir nozīmīgs ieguvums ziemā, kad tūristu skaits nav tik liels kā gada siltākajos mēnešos.

Izmantošu izdevību, lai iedrošinātu visus rallija draugus nebaidīties aukstuma un vērot ralliju klātienē, ne tikai Eurosport vai TV6 translācijās. Jo vairāk apmeklētāju redzēsim ātrumposmos, jo vairāk argumentu mums būs sarunām ar čempionāta rīkotājiem un mūsu nozīmīgākajiem sadarbības partneriem – Latvijas valdību, kā arī Liepājas un Kuldīgas domei, lai pilnvērtīgs Eiropas rallija čempionāta posms Latvijā varētu notikt arī turpmākos gadus!” doties uz Liepāju un Kuldīgu aicina Rally Liepāja rīkotājs, RA EVENTS direktors, Raimonds Strokšs.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Rally Liepāja varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.lvrally.com un sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un YouTube /RallyLiepāja.
FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste Oil, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai, kā arī atbalstītājiem Baltijas Helikopters, Liepājas Olimpiskais Centrs, Castrol un SweCon. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu portāls DELFI un Go4Speed. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Guard Systems, Holography, Jānis Pūce, Ramirent, Red Bull un Törley. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.

Provizoriskais 2016. gada FIA Eiropas Rallija čempionāta kalendārs*:
5.-7. Februāris        Rally Liepāja                (Latvija, grunts/ledus/sniegs)
11.-13. Marts        Rally Islas Canarias             (Spānija, asfalts)
7.-9. Aprīlis        Circuit of Ireland Rally         (Lielbritānija, asfalts)
6.-8. Maijs        Acropolis Rally             (Grieķija, grunts)
2.-4. Jūnijs        SATA Rallye Açores             (Portugāle, grunts)
23.-25. Jūnijs        Kenotek by CID LINES Ypres Rally     (Beļģija, asfalts)
15.-17. Jūlijs        auto24 Rally Estonia             (Igaunija, grunts)
5.-7. Augusts        Rajd Rzeszowski             (Polija, asfalts)
26.-28. Augusts    Barum Czech Rally Zlín         (Čehija, asfalts)
24.-25. Septembris    Cyprus Rally                 (Kipra, grunts)

Rezerves posms:
20.-22. Oktobris    Rallye International du Valais     (Šveice, asfalts)

Provizoriskais 2016. gada FIA ERČ Junioru čempionāta kalendārs*:
5.-7. Februāris        Rally Liepāja                (Latvija, grunts/ledus/sniegs)
7.-9. Aprīlis        Circuit of Ireland Rally         (Ziemeļīrija, asfalts)
2.-4. Jūnijs        SATA Rallye Açores             (Portugāle, grunts)
23.-25. Jūnijs        Kenotek by CID LINES Ypres Rally     (Beļģija, asfalts)
15.-17. Jūlijs        auto24 Rally Estonia             (Igaunija, grunts)
26.-28. Augusts    Barum Czech Rally Zlín         (Čehija, asfalts)

* ERČ kalendārs vēl jāapstiprina FIA pasaules motoru sporta padomes (Word Motor Sports Council) sēdē, kas paredzēta 2. decembrī, Parīzē.


Pievieno komentāru

Sports