Eglem/Jerumam pietrūkst nedaudz, citās klasēs intriga

Latvijas autorallija čempionāts un kausa izcīņa pēc ceturtā posma – „BTA Rally Talsi”, kas tika aizvadīts iepriekšējā nedēļas nogalē, -- demonstrē likumsakarības četru klašu kopvērtējumos. Vistuvāk kārtējam Latvijas čempiona titulam N4 klasē ir Aivis Egle ar stūrmani Mārtiņu Jerumu. Savukārt pārējās klasēs cīņa par uzvaru būs ļoti sīva.

„SEB Tieto” komandas ekipāža Aivis Egle/Mārtiņš Jerums aizvadītajos četros posmos izcīnījusi trīs uzvaras un vienu otro vietu, kas ir ļoti plati soļi pretī šā gada čempiontitulam. Par čempioniem sportisti jau nākamajā posmā var kļūt gadījumā, ja izdodas iekļūt N4 klases vadošajā sešiniekā, pat situācijā, ja tuvākais sekotājs kopvērtējumā komandas biedrs Jānis Vorobjovs gūst uzvaras abās atlikušajās sacīkstēs.

N4 klases lielākā intriga gan drīzāk apstājas pie pārējo Latvijas čempionāta medaļu dalīšanas. Jānis Vorobjovs („SEB Tieto”), kurš šosezon startējis kopā ar stūrmaņiem Audrju Šošu un Guntaru Zicānu, tikai par diviem punktiem apsteidz sekotājus – „LMT Rallija komandas” braucējus Māri Neikšānu/Raivi Jansonu. Izredzes uz medaļām pēc izstāšanās Talsos sev iedragāja „PercAuto Racing” ekipāža Jānis Feldmanis/Juris Vilmanis, taču sešu punktu deficīts līdz kopvērtējuma otrajai vietai vēl nav katastrofa.
Latvijas čempionāta 2WD klase šosezon piedāvā īpašu izrādi. Aizvadītajos četros posmos uzvaras guvušas trīs dažādas ekipāžas – Ivo Priedītis/Mārtiņš Vitkovskis („RA Motorsport”), Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis („LMT Rallija komanda”), kuri guvuši divas uzvaras, un Jānis Fārenhorsts/Ingars Smaižis („RA Motorsport”). Turklāt katra ekipāža pa vienai reizei līdzšinējās sacīkstēs arī izstājusies, līdz ar to jau zināmi tā sauktie atmetamie sliktākie rezultāti. Šobrīd matemātika rāda, ka neviena cita ekipāža vairs nevar pretendēt uz Latvijas čempiona titulu. Taču šo trīs vienību cīņa būs līdz pēdējiem sezonas ātrumposmu metriem!

Pašlaik vadībā atrodas Kalniņš/Dombrovskis, kuri divām uzvarām Sarmas un Joensū rallijos pievienojuši otro vietu Talsos. Tikai par trim punktiem mazāk Fārenhorstam/Smaižim, kuri Talsu sacīkstē izcīnīja pirmo Latvijas čempionāta posma uzvaru karjerā. Fakts, ka ekipāža tiešā cīņā apsteidza šķietamos favorītus Kalniņu/Dombrovski, liecina, ka talsinieki ir gatavi cīnīties par visaugstāko rezultātu čempionātā.

Izstāšanās Talsos cīņā par čempiontitulu nepalīdz Priedītim/Vitkovskim, kuri līdz ar šo neveiksmi atpaliek no kopvērtējuma līderiem par septiņiem punktiem. Tos atgūt būs sarežģīti, taču ne neiespējami.
Latvijas kausa izcīņas A Plus klasē teorētiski uz uzvaru kopvērtējumā pretendē uzreiz piecas ekipāžas! Taču praktiski Latvijas kausu sadalīs divas, maksimums trīs vienības. Pašlaik vadībā atrodas lietuviešu ekipāža Roks Lipeiķis/Renats Vaitkevičs, kuri šīs sezonas posmos sīvi spēkojušies ar Latvijas sportistiem Mārtiņu Svili/Aivi Aizsilnieku. Viņu duelis rit punkts punktā, katrā posmā ekipāžas finišējušas viena aiz otras. Starp vienībām šobrīd divi kopvērtējuma punkti un neprognozējams cīņas turpinājums!

Ja nākamajā posmā izcils rezultāts izdosies „Skandi Auto Rallija komandas” ekipāžai Raimonds Kisiels/Gatis Panavs, viņi iesaistīsies cīņā par Latvijas kausu. Tādā gadījumā pēdējais posms būs īpaši intriģējošs. Tikmēr nav zināmi Talsu rallijā uzvarējušo Ivara Vasaraudža/Pētera Spredža („Skandi Auto Rallija komanda”) tālākie nodomi – ja viņi startēs atlikušajos posmos, ekipāžai ir iespējas gūt uzvaras un pie veiksmīgas apstākļu sakritības izraut uzvaru arī kopvērtējumā. Talsu rallijs bija pirmā sacīkste, kuru šosezon aizvadīja titulētais Vasaraudzis. Vienu sacīksti Latvijas kausā aizvadījis arī slavenais lietuvietis Sauļus Girdausks un pēc uzvaras tajā matemātiski arī viņš pretendē uz uzvaru. Tomēr diez vai Lietuvas braucējs kaļ Latvijas kausa iegūšanas plānus.

Drošās pozīcijās Latvijas kausa 2WD Super klasē pat pēc zemās piektās vietas Talsos atrodas Aivo Tamma/Ginta Krišjānova ekipāža, kuras pārsvars pār tuvāko sekotāju ir 14 punkti. Ekipāžai ir iespējas jau nākamajā posmā nodrošināt Latvijas kausu, ja tiek izcīnīta otrā vieta pat gadījumā, ja uzvar sekotāji – brāļi Kaspars un Mārtiņš Īles („Auto Īle VW Rally Team”). Īlēm gan būs arī citi nopietni uzdevumi – nosargāt otro vietu būs īpaši sarežģīti, jo uz Latvijas kausa medaļām pretendē praktiski katra šobrīd vadošajā sešiniekā esošā ekipāža. 2WD Super klasē sezonas fināls būs graujošs!

Latvijas čempionāta komandu ieskaitē gaidāms lielisks un principiāls duelis starp Egles un Vorobjova „SEB Tieto” komandu un Neikšāna un Kalniņa pārstāvēto „LMT Rallija komandu”. Līderes šķir tikai divi punkti un neiespējami apgalvot, kura pēdējos posmos sportiski būtu visspēcīgākā. Tikmēr bronzas medaļas izcīņas pozīcijās pēc neveiksmīgā Talsu posma nostabilizējusies „RA Motorsport” vienība.

Uzmanību! Nākamais Latvijas čempionāta posms – rallijs „Kurzeme” -- notiks augusta beigās. Latvijas Automobiļu federācijas Prezidijs apstiprinājis lēmumu, kurā teikts: „Ņemot vērā patreizējo ekonomisko situāciju valstī, autosportistu skaita samazināšanos un organizatorisko izmaksu pieaugumu, LAF Prezidijs nosaka kopīgu rīkošanas datumu rallijam „Kurzeme” un rallijsprintam „Aizpute” -- 2009. gada 29.-30. augusts Liepājā.” Tas nozīmē, ka nākamā Latvijas rallija čempionāta sacīkste no jūlija sākuma pārcelta uz augusta beigām!

Pievieno komentāru

Sports