Dzintra Blūma un Guntis Priede uzvar "Baltijas kausā" pajūgu braukšanā 1

Priekules novada biedrības "Kanu Atvars" sportisti izteiksmīgi pielikuši punktu sezonai, gūstot uzvaru sezonas svarīgāko sacensību – “Baltijas kausa” – kopvērtējumā pajūgu braukšanā.

“Baltijas kausa” fināls pajūgu braukšanā septembra vidū notika Igaunijas pilsētā Lūnjā, kas atrodas astoņus kilometrus aiz Tartu. Sacensības notika Urmasa un Terjes Saksu ģimenes jāšanas sporta skolā, vēstīts pajūgu braukšanas mājaslapā.

“Kanu Atvars” ekipāža Dzintra Blūma un Guntis Priede ar ponijiem Mikiju un Bubi izcīnīja otro vietu poniju divjūgu klasē tāpat kā divas nedēļas iepriekš Valmieras novada Kocēnos. Tas kopvērtējumā “Baltijas kausā”, summējot punktus pa posmiem, visu ekipāžu konkurencē nodrošināja pirmo vietu.

No Latvijas sportistiem vēl uzvarēja Andis Pavlovskis (palīgs Kristaps Caune) ar zirgu Zarien N vienjūgu klasē un Dace Stūre (palīgs Kārlis Stūris) ar zirgiem Gabrielu un Gatoro divjūgu klasē. 2013. gada “Baltijas kausa” finālā Igaunijā Latvijas pajūgu braucēju sasniegtie rezultāti ir pajūgu braukšanas sporta disciplīnas vēsturē labākie panākumi līdz šim. No četriem iespējamiem tituliem – trīs tikuši Latvijai, norādīts pajūgu braukšanas mājaslapā.

Pirms Igaunijas pajūgu braucējiem nozīmīgas sacensības bija Kocēnos, kur notika Latvijas Nacionālais čempionāts un “Baltijas kausa” otrais posms. Tajā sekmīgs starts bija ‘Kanu Atvara” pārstāvim G. Priedem, kurš zirgu divjūgu klasē ieguva otro vietu ar zirgiem Cēzaru un Guliveru, palīgs bija Santa Daukante.

Dz. Blūma norāda, ka viņai šīs sacensības izvērsušās par veselu bēdu ieleju, jo uz palīga rēķina tika pieļautas muļķīgas kļūdas.
 
“Kopumā sezonas laikā sportistiem nebija daudz iespēju piedalīties sacensībās sakarā ar transporta, inventāra nepietiekamu nodrošinājumu un to, ka šosezon bija mazs sacensību skaits,” norāda Dz. Blūma. Viņa skaita, ka Latvijā pa visu sezonu bijušas tikai četras sacensības, turpretim igauņiem vietējā kausa izcīņā vien esot sešas. Turklāt igauņi ir iegādājušies daudz inventāra.

“Četru gadu laikā ir liels potenciāls sagatavots. Mums ir tik daudz braucēju, cik gandrīz visā Latvijā kopumā,” uzsver Dz. Blūma.

Biedrība “Kanu Atvars” saka paldies Priekules novada domei un SIA “Kings” par atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

aija

Foto ir no www.pajugubrauksana.lv, nevis no Dzintras Blūmas arhīva, lūdzu izlabot.

pirms 8 gadiem, 2013.10.03 14:51

Sports