Dzērāji tiesības var zaudēt uz mūžu 7

Pieci tūkstoši latu vai tiesību atņemšana uz mūžu – šāds maksimālais sods turpmāk draud tiem šoferiem, kuri transporta līdzekli vadīs alkohola reibumā.

Sodīs bargāk
Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, informē Satiksmes ministrijas pārstāvji. Pēc likumprojekta apstiprināšanas valdībā un atbalsta Saeimā turpmāk, piemērojot naudas sodus dzērājšoferiem, plānots izdalīt divus līmeņus alkohola koncentrācijai asinīs. Maksimālo naudas sodu piecu tūkstošu latu apmērā paredzēts piespriest vadītājiem, kuriem alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 2,5 promiles.

Savukārt šoferiem, kuriem alkohola koncentrācija asinīs svārstās no 2 līdz 2,5 promilēm, paredzēts sods trīs līdz četru tūkstošu latu apjomā. Maksimāli piemērojamā naudas soda apmērs par braukšanu reibumā būs līdz pieciem tūkstošiem latu, dzērājšoferus varēs sodīt arī ar vadītāja tiesību atņemšanu uz mūžu.

Pašlaik maksimālais naudas sods par braukšanu dzērumā ir 500 lati. Tas piemērojams, ja alkohola koncentrācija vadītāja asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Savukārt maksimālais termiņš, uz kādu ir iespējams atņemt vadītāja apliecību, ir pieci gadi.

Dokumentus varēs atgūt
Tomēr paredzēts, ka tie vadītāji, kam tiesības būs atņemtas uz mūžu, varēs tās atgūt pēc 10 gadiem ar nosacījumu, ka persona nav izdarījusi administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē, vadot transportlīdzekļus laikā, kad vadīšanas tiesības viņai ir bijušas atņemtas. Lēmums par bargāku sodu piemērošanas nepieciešamību dzērājšoferiem tika pieņemts pērnā gada septembrī Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē. Tajā Valsts policijas pārstāvji informēja, ka vidēji gada laikā tiek apturēti aptuveni desmit tūkstoši šoferu alkohola vai narkotisko vielu reibumā.

Vairāki aptaujātie autovadītāji atzinīgi vērtē, ka dzērāji tiks sodīti bargāk. Uldis uzskata, ka jau par 0,5 promilēm būtu bargi jāsoda. “Jau tad viņi neko neskatās un baigi dragā.” Jānis piekrīt, ka 2,5 promiles būtu pieņemama koncentrācija maksimālā soda piemērošanai, bet pret 0,5 promilēm viņš gan iebilst. Pieci tūkstoši latu viņaprāt būtu pārāk bargs sods. “Jau samaksājot tūkstoti daudzi to justu, ne viens vien “noraustītos”,” domā liepājnieks.

Līdzētu piespiedu darbs
Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs atzīst, ka lēmums par bargāku sodu ieviešanu ir sekas neapzinīgu autovadītāju rīcībai. “Situācija nav mainījusies. 500 latu, administratīvais arests, tiesību zaudēšana uz diviem gadiem – šie sodi nav atturējuši vadītājus no braukšanas dzērumā. Liekas, ka tā jau kļuvusi par ikdienišķu lietu. Varbūt šie sodi beidzot iebiedēs,” spriež policists.

Tomēr M. Kleinbergs nenoliedz, ka visas problēmas bargie sodi tik un tā neatrisinās. Daudziem var rasties grūtības ar to atmaksu, līdz ar to stipri cietīs ģimenes. Kā vienu no risinājumiem policists iesaka naudas sodu apvienot ar piespiedu darbu sabiedrības labā, taču pagaidām šis ieteikums varas gaiteņos nav guvis atbalstu, atzīst M. Kleinbergs. Viņš uzsver, ka arvien vairāk tiek pieķerti arī autovadītāji narkotiku reibumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

džonis

Ja ir nodzertas tiesības 2 gadi tpakaļ, tad kursos ir vai nav jāiet lai tās atgūtu? Vai pa taisno uz valsts eksāmenu??????

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 07:40

KANTS JANEKS.

ES DOMAJU KA POLICIJA IR IEINTRESETA LAIJ VINS LIKTU TIESIBAS IK PUS GADU,ATNEMT TIESIBAS VAR IEGUT CITA DALIB VALSTI LIETUVA ARVALSTIS NAU PROBLEMU JUS ZAUDESIET NAUDA ATKAL.

pirms 12 gadiem, 2009.03.05 19:21

PĪPENĪTE

Apsveicami!Par tiem deputātiem nešaubieties,likums visiem darbojas vienādi,bet citiem vienādāk!...

pirms 12 gadiem, 2009.03.02 10:01

es

nu varētu jau tiem bieziem deputātiem ar tas likums darboties,bet diezin vai!

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 14:58

ceļteka

Nu vienreiz pareizs lēmums, sen vajadzēja dzērājam atņemt tiesības uz visu mūžu.

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 16:56

Sports