Dukuriem otrā dubultuzvara pēc kārtas PK posmos

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri piektdien Sanktmoricas dabīgajā ledus trasē Šveicē izcīnīja jau otro dubultuzvaru Pasaules kausa (PK) posmos pēc kārtas - 5.posmā atkal labākais bija M.Dukurs, bet sudrabs tika Tomasam (+0.26 sekundes). Trešais amerikānis Metjū Entuāns (+0.69), ceturtā vieta krievam Aleksandram Tretjakovam (+0.80).

Šajā nedēļas nogalē skeletonisti uz starta izies pat divas reizes - piektdienas posmsm sekos sacensības arī svētdien. Tas saistīts ar orgnizatoru vēlmi aizvadīt pilnu PK sezonu, neskatoties uz olimpiskajām sacensībām februārī.

Martins 1722 m garajā trasē devās kā pirmais, veicot samērā tīru braucienu un sasniedzot 130,7 km/h lielu ātrumu. Finišā viņa laiks (1:09.88) tobrīd, protams, bija jauns trases rekords, jo to katru gadu mēra no jauna. Tomass distancē devās trešais un nedaudz negaidīti pārspēja krietni titulētāko jaunāko brāli par 14 sekundes simtdaļām. Teicams brauciens padevas arī amerikānim Metjū Entuānam, kurš finišā no Martina atpalika vien 0,02 sekundes un ierindojās uzreiz aiz latviešiem, bet pasaules čempions Aleksandrs Tretjakovs ar jaunu starta rekordu (4.75 sekundes) finišēja ceturtais (+0.17 aiz Tomasa). Rezultātu blīvums solīja pamatīgu intrigu cīņā par medaļām otrajā braucienā. Pēc pirmā brauciena labāko sešinieku noslēdza kanādietis Eriks Neilsons (+0.44) un amerikānis Kails Tress (+0.48).

Pēc ilgāka pārtraukuma PK apritē atgriezās arī pašreizējais olimpiskais čempions Džons Montgomerijs (Kanāda), kurš pirmajā braucienā rupji kļūdījās un finišēja pēdējais - 29.vieta (+2.06). Otrajam braucienam kvalificējās labāko 20 rezultātu īpašnieki.

Aizraujošas izvērtās vadošo sešu sportistu cīņas otrajā braucienā. Amerikānim Tresam izdevās pakāpties uz 5.vietu, par pozīciju nobīdot kanādieti Neilsonu. Tretjakovs ar teicamu startu (4.78) distancē vairākkārt kļūdījās, nespējot kļūt labāko trijniekā - 4.vietā. Stabils brauciens Entuānam, tomēr sekoja M.Dukura atbilde - teicams starts (4.81), bez kļūdām veikts brauciens un nopietns pieteikums uzvarai. Tomass brauca pēdējais, bet šoreiz brāli nepārspēja - abu braucienu summā viņa rezultāts bija 0.26 sekundes sliktāks un 2.vieta.

Pirms nedēļas Vinterbergā brāļi svinēja pirmo dubultuzvaru šosezon, bet trešais palika sīvākais konkurents Tretjakovs.

Pēc pieciem posmiem M.Dukurs atguvis PK kopvērtējuma līdera godu, bet Tretjakovs nu atpaliek par astoņiem punktiem.

Pēc Sanktmoricas divām sacensībām līdz olimpiskajiem Sočiem vēl paredzēti PK posmi Īglsā un Kēnigzē, pēdējā no tiem tiks aizvadīts Eiropas čempionāts. Pēdējos četrus gadus nepārspēts kontinenta čempions ir M.Dukurs.

Pievieno komentāru

Sports