Dobeles ''Tenax'' handbolisti otrajā puslaikā salauž ''Vaiņodes'' pretestību

Savu uzvaru sēriju "SynotTip" vīriešu handbola virslīgas čempionātā ceturtdien turpināja valsts čempione Dobeles "Tenx", kas izbraukumā ar 36:31 (17:17) pārspēja "Vaiņodi".

"Tenax" labā šajā mačā deviņus vārtus iemeta Andis Ērmanis, kamēr astoņus pievienoja Kaspars Straume. Savukārt "Vaiņodes" rindās ar desmit vārtus guvumiem izcēlās Andis Grundmanis, raksta LETA.

Pirmajā puslaikā starp abām komandām bija ļoti līdzvērtīga cīņa, tāpēc pirmās 30 minūtes noslēdzās ar neizšķirtu 17:17. Tomēr otrajā puslaikā "Tenax" vienībai izdevās pārņemt iniciatīvu un no 21:20 panākt 26:21. Lai arī līdz mača beigām bija atlikušas mazāk nekā 20 minūtes, mājiniekiem panākt Dobeles komandu tā arī neizdevās.

Citā ceturtdienas mačā pie krietni pārliecinošākas uzvaras tika MSĢ/LAT-98, kas savā laukumā ar 41:25 (20:9) apspēlēja "Jūrmalas Sportu".

Murjāņu komandas sastāvā 11 vārtus iemeta Raivis Gorbunovs, kamēr jūrmalniekiem piecus guva Rolands Ivanovs.

Latvijas čempionāta kopvērtējuma līderes godā ar maksimāli iespējamajiem 26 punktiem atrodas čempione Dobeles "Tenax", kurai ar 21 punktu seko "Celtnieks". Savukārt 19 punkti ir Ludzas "Latgols" rēķinā.

Ceturto vietu ar 12 punktiem 13 mačos ieņem "Ogre"/"Miandum", deviņi punkti ir "Vaiņodei", kam ar astoņiem seko MSĢ/LAT-98. Savukārt "Jūrmalas Sports" handbolistiem ir seši punkti, bet ASK/LSPA vienībai ir trīs punkti.

"Vaiņodei" pēdējās divās kārtās jātiekas ar "Tenax" un "Celtnieks" komandām, tāpēc tai būs ļoti grūti ielauzties labāko četriniekā.

Čempionātā vispirms komandas izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tam tiks sadalītas divos četriniekos - gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet divas pārējās pirmā četrinieka komandas un divas labākās vienības no otrā četrinieka aizvadīs ceturtdaļfinālu.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem trešo reizi pēc kārtas kļuva "Tenax", kas šajā pavasarī finālā ar 3-0 pārspēja "Celtnieku".