Skolēnu komandas Liepājā sacentīsies Latvijas peintbola čempionāta atlases posmā

Jau rīt, 19. septembrī, 12 skolēnu komandas Liepājas peintbola kluba laukumos aizvadīs 2. atlases posma sacensības Latvijas peintbola čempionātā. Latvijas trīs atlases turnīru trīs labākās komandas saņems iespēju piedalīties fināla sacensībās, kurās tiks kronēti Latvijas skolēnu peintbola čempioni, informē Liepājas peintbola kluba “Liepājas Paintball Klubs” vadītājs Arturs Jericjans.

Šogad čempionāts sastāv no trīs neatkarīgi organizētiem turnīriem dažādos Latvijas reģionos, kuros var piedalīties visi interesenti, un fināla posma. Iepriekšējās atlases turnīrs tika organizēts Saulkrastos, bet noslēdzošais norisināsies mēneša beigās Ogrē. Savukārt fināla sacensības 3. oktobrī tiks organizētas Liepājas peintbola kluba laukumos.
Čempionātā sacenšas skolēni vecumā no 11 līdz 19 gadiem (U19). Sacensību dalībnieki pārstāv gan izglītības iestādes, gan citas bērnu un jauniešu organizācijas. Tāpat čempionātā tiek pieteiktas jauniešu komandas, kuras nav piesaistītas kādai konkrētai mācību iestādei vai organizācijai.

Spēles laikā laukumā no katras komandas var atrasties pieci dalībnieki, bet rezervē var tikt pieteikts viens skolnieks. Spēļu izspēle notiek peintbola laukumā starp divām komandām, kuras uzsāk spēli katra no savas starta bāzes. Spēles ilgums ir 5 minūtes. Spēļu scenārijs un norise tiek paziņota komandu kapteiņu sanāksmē, ņemot vērā laukuma specifiku. Katrai komandai jāizspēlē vismaz 8 spēles atlases posmā, lai noskaidrotu četras labākās komandas, kuras kvalificējas posma pusfināla un fināla izspēlēm.

Sacensības tiesā profesionāla tiesnešu komanda, tajā skaitā galvenais sacensību tiesnesis ir ar “Euroref” peintbola tiesneša sertifikātu. Peintbola laukumā atrodas vismaz četri laukuma tiesneši.

Katra turnīra uzvarētāji tiks apbalvoti ar speciāli izgatavotām medaļām vai diplomiem. Fināla kārtas uzvarētāji tiks apbalvoti ar medaļām un sponsoru balvām.

Sacensību programma:
9.00 – Reģistrācija un ekipējuma izsniegšana.
10.00 – Komandu kapteiņu sanāksme un spēļu taktisko uzdevumu izklāsts.
10.30 – Spēļu sākums.
Spēļu grafiks un turnīra noslēguma laiks tiks precizēti sacensību dienā.

Latvijas peintbola federācija sadarbībā ar labākajiem Latvijas peintbola klubiem un parkiem jau 10. gadu organizē Latvijas skolēnu peintbola čempionātu. Arī 2020. gada sezonas čempionātā tiks noteikti Latvijas skolēnu peintbola čempioni. Čempionāts ir atvērts visām Latvijas skolām un skolēnu komandām neatkarīgi no pieredzes un to sagatavotības līmeņa, tā mērķis ir attīstīt sporta peintbolu un noteikt Latvijas spēcīgākās skolēnu peintbola komandas.

Pievieno komentāru

Citi sporta veidi