Olimpisko dienu Liepājas skolnieki atzīmēs ar rogaininga sacensībām 1

Jau rīt, 18. septembrī, visā Latvijā norisināsies tradicionālā “Olimpiskā diena 2020”, kas pulcēs vismaz 120 000 dalībnieku visā Latvijā. Liepājas skolnieki 2020. gada Olimpisko dienu aizvadīs piedaloties rogaininga sacensībās Jūrmalas parka teritorijā.

 Ņemot vērā valstī spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, nepieciešamību ievērot fizisku distanci, kā arī citus epidemioloģiskās drošības piesardzības pasākumus, šogad Olimpiskās dienas programma Liepājā veidota, lai izvairītos no drūzmēšanās pirms un pasākuma laikā, informē Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Liepājas 5. līdz 12. klašu skolēni un tehnikuma audzēkņi tika aicināti veidot komandas no trīs dalībniekiem katrā un to pieteikt Olimpiskās dienas rogaininga sacensībām internetā. Sacensību dienā uz reģistrāciju stadiona “Daugava” rezerves stadionā aicināts ierasties gan tikai viens komandas pārstāvis (skolotājs), lai neveidotos drūzma pie reģistrācijas telts.

Paredzams, ka 5. un 6. klašu komandām sacensību distancē nevajadzētu pavadīt vairāk kā 45 minūtes, bet 7. – 12. klašu dalībniekiem kontrollaiks ir 1,5 stundas. Jūrmalas parka un saistītajā teritorijā sacensību distancē tiks izvietoti 30 līdz 40 kontrolpunkti ar dažādām vērtībām.

Organizatori ar medaļām un suvenīriem apbalvos trīs labākās komandas katrā klašu vecuma grupā.

Sacensību programma:
Līdz 10.00 dalībnieku ierašanās un reģistrācija stadiona “Daugava” rezerves stadionā
10.15 sacensību atklāšana un instruktāža
10.30 - 12.30 starts izvēles distancē
10.30 - 14:00 finišs stadionā “Daugava
14:15 Noslēgums un apbalvošana

Rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kur komandas pārvietojas apvidū un noteiktā laika periodā brīvi izvēlētā secībā apmeklē apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktajā laikā. Distancē komanda pārvietojas kopā (ne tālāk par 15 metriem viens no otra) tikai ar kājām, navigācijai izmantojot tikai mehānisko kompasu, pulksteni un sacensību organizatoru izsniegto karti. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiek izmantojot elektroniskās atzīmēšanās sistēmu “SportIdent”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Valoda

... Liepājas SKOLNIEKI 2020. gada Olimpisko dienu aizvadīs ...
un SKOLNIECES?

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.18 15:59

Citi sporta veidi