Būs jauns Latvijas čempions novusā

No Liepājas puses Latvijas novusa čempionāta finālā cīnīsies trīs novusisti. Pusfinālā Ķekavā neiztika bez ļoti liela pārsteiguma.

No Liepājas puses 7. novembrī Ķekavā Latvijas novusa čempionāta pusfinālā piedalījās pieci novusisti, bet finālam kvalificējās trīs pārstāvji, informē čempionāta galvenais tiesnesis Guntis Bucenieks. Viņš norāda, ka vislabāk veicās rucavniekam Artūram Laugalim, kurš 46 dalībnieku konkurencē ar 16 punktiem ieguva septīto vietu. Ar tikpat punktiem devītais bija liepājnieks Ilmārs Strakšs, bet vēl uz finālu tika liepājnieks Aleksandrs Subačs. Viņš ieguva 14 punktus un ierindojās 23. vietā. Finālam kvalificējās 24 labākie novusisti.

Uz finālu netika rucavnieks Krists Laugalis, kurš ar sešiem punktiem ieguva 32. vietu. G. Bucenieks vērtē, ka jaunajam novusistam starts tomēr bija veiksmīgs, jo rucavnieks pirmo reizi spēlēja pusfinālā. Neveiksmīgas sacensības bija liepājniekam Arnim Jaunbrūnam, kurš ieguva tikai četrus punktus un palika pēdējais.

Šajā pusfinālā uzvarēja Cesvaines novusists Guntis Driķis (22), otrais bija Valmieras pārstāvis Aldis Mednis, bet trešais palika ventspilnieks Kaspars Leitis (abiem pa 20). Par lielāko pārstgeigumu parūpējās pagājušā gada Latvijas čempions Aldis Bišovs (Talsi), kurš pusfinālā spēlēja ļoti neveiksmīgi un palika tikai 42. vietā.

Latvijas novusa čempionāts šogad notiek jau 50. reizi. Fināls būs 21. novebrī Tukumā, kur startēs 24 labākie Latvijas vīri. G. Bucenieks norāda, ka finālā nav paveicies kurzemniekiem, jo A apakšgrupā starp sešiem vīriem būs ventspilnieks Raivo Bumbieris, I. Strakšs, saldenieks Aigars Aleksandrovs un kuldīdznieks Aivars Grīnvalds. Uz nākamo kārtu tiks četri labākie. A. Laugalis un A. Subačs spēlēs B apakšgrupā.

Pievieno komentāru

Sports