"BTA Rally Talsi 2009" startēs dalībnieki no sešām valstīm

Dalībai šīs sezonas Latvijas autorallija čempionāta ceturtajā posmā - "BTA Rally Talsi 2009" - šobrīd pieteikušies dalībnieki no sešām valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Lielbritānijas un Krievijas.

Kā aģentūru LETA informēja rallija preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis, šobrīd jau pilnīgi oficiāli savu līdzdalību ir apstiprinājuši piecu valstu čempioni N4 klasē - latvietis Aivis Egle, lietuvietis Vitauts Šveds, igaunis Ots Tanaks, anglis Gajs Vikss un soms Juha Salo. Liela pārstāvniecība gaidāma no Krievijas - jau šobrīd sacensībām pieteikušās četras ekipāžas, tostarp Latvijas trasēs sen neredzētais Sergejs Ugers.

Sacensībās neiztiks arī bez WRC klases automašīnām. Ivars Vasaraudzis un stūrmanis Pēteris Spredzis startēs ar "Mitsubishi Lancer WRC" automobili, un šis būs pirmais Vasaraudža starts Latvijā šosezon.

Savukārt otru "Mitsubishi Lancer WRC" automobili trasē izvedīs ekipāža Raimonds Kisiels/Gatis Panavs.

Pēc rallijsprinta sacensībām "Kalnamuiža" startam Talsos pieteikušies rallijsprinta braucēji Ints Jeršovs, Aleksandrs Grīva, Arvo Himičs un Kaspars Breijers. Tiek gaidīti pieteikumi no vēl vairākiem "mazā rallija" braucējiem, kurus pievilina mazā dalības maksa un iespēja pamēģināt spēkus pret Latvijas labākajiem rallistiem. Rallijsprintisti veiks pilnu sacensību distanci, bet tiks vērtēti atsevišķā ieskaitē.

"Ir fantastiska sajūta skatīties uz dalībnieku sarakstu un redzēt piecu valstu N4 čempionus un vēl divas WRC automašīnas," izteicās "BTA Rally Talsi" rīkotājs Raimonds Strokšs. "Ceram, ka sacensībām pieteiksies vēl vismaz pāris rallijsprinta braucēju - pats biju svētdien "Kalnamuižā" un vairāki sportisti izteica gatavību piedalīties Talsu rallijā. Tā kā pieteikumu termiņš beidzas šodien, dalībnieku sarakstā gaidāms papildinājums."

Sākot no ceturtdienas, 7.maija, darbosies "BTA Rally Talsi" informācijas tālrunis 22002291, pa kuru zvanot līdzjutējiem būs iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju par ralliju, kurš notiks no 16. līdz 17.maijam.

Jau ziņots, ka Latvijas autorallija čempionāta un kausa izcīņas pirmajā posmā, kas notika Lietuvas pilsētā Utenā, uzvaru izcīnīja ar rezerves mašīnu startējušie Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals, otrajā posmā - rallijā "Sarma 2009" - kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Aivis Egle ar stūrmani Mārtiņu Jerumu, kuri palika nepārspēti arī trešajā posmā, kas marta sākumā pirmo reizi notika ārpus Baltijas robežām - Somijas pilsētas Joensū apkārtnē.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā ievērojamu atrāvienu izveidojusi Egles/Jeruma ekipāža, kura iekrājusi 30 punktus. Otro vietu kopvērtējumā ieņem Jānis Vorobjovs/Audrus Šošs, kuri guvuši 16 punktus, bet trešo vietu arī ar 16 punktiem ieņem Jānis Feldmanis/Juris Vilmanis.

Pievieno komentāru

Sports