Brāļi Dukuri ar dubultuzvaru sāk jauno Pasaules kausa sezonu skeletonā

Latvijas skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri piektdien ar dubultuzvaru sāka jauno Pasaules kausa sezonu.

ASV trasē Leiplesidā notikušajā Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā uzvaru izcīnīja Martins, kuram pēc 0,30 sekundēm sekoja viņa brālis Tomass.

Pirmo braucienu M.Dukurs veica 53,74 sekundēs, kas jau tobrīd ļāva atrasties līderpozīcijās, taču otrais brauciens latvietim padevās vēl ātrāks - 53,68 sekundēs, kas ļāva pārliecinoši saglabāt pirmo vietu arī summā.

Tikmēr T.Dukurs pirmo braucienu veica 53,89 sekundēs, tobrīd ieņemot trešo pozīciju, bet otrais viņam izdevās par sešām sekundes simtdaļām ātrāks, kas pēcāk summā ļāva apsteigt mājinieku Metjū Entuānu.

Entuāns sezonas atklāšanas posmā bija trešais, no uzvarētāja atpaliekot par 0,44 sekundēm.

Tikmēr diskvalifikāciju šajā posmā saņēma Dienvidkorejas skeletonists Juns Sunbins, kurš pēc pirmā brauciena pamanījās uzrādīt ceturto ātrāko laiku. Tiesa, viņš savu starta vietu pameta pārāk ātri, tāpēc saņēma diskvalifikāciju.

"Katra uzvara skaitās. Lai gan treniņos negāja viegli, sacensībās padevās divi labi braucieni," pēc uzvaras izteicās M.Dukurs.

Tikmēr viņa brālis Tomass jokojot pauda cerību, ka drīzumā viņi apmainīsies vietām un pie uzvaras tiks vecākais no brāļiem. "Runājot nopietnāk, man vēl ir jāpiestrādā pie starta, kā arī braucieniem kopumā."

Šajā posmā nepiedalījās Soču olimpisko spēļu čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas.

M.Dukurs par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis iepriekšējās piecās sezonās pēc kārtas, bet pēdējās divās otrajā vietā aiz viņa palicis T.Dukurs, kurš vēl sezonu pirms tam bija trešais. Tāpat M.Dukurs uzvarējis iepriekšējos piecos Eiropas čempionātos pēc kārtas.

Pagājušajā sezonā M.Dukurs uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa izcīņas posmiem, tajā skaitā pēdējos piecos pēc kārtas, bet T.Dukurs septiņas reizes ierindojās labāko trijniekā. Soču olimpiskajās spēlēs M.Dukurs izcīnīja otro vietu, bet T.Dukurs bija ceturtais.

Otrais Pasaules kausa izcīņas posms nākamajā nedēļā risināsies Kalgari trasē Kanādā, bet sezona ar sacensībām Eiropā turpināsies janvārī.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Pievieno komentāru

Sports