BK "Ventspils" uzvar B grupā un nodrošina vietu finālā

Ceturtdien, 11. septembrī, ar divām spēlēm turpinājās Liepājas Olimpiskā centra organizētā “LOC CUP 2014” izcīņa basketbolā. Pie otrā panākuma turnīrā tika BK “Ventspils”, kas pārspēja BK “Jēkabpils” vienību, tādējādi izcīnot uzvaru B grupā un nodrošinot vietu finālā. Savukārt otrajā spēlē „TU/Rock” mača galotnē izcīnīja uzvaru pret BC “Dnipro” – 79:75.

“LOC CUP 2014” otrā diena sākās ar A grupas spēli starp ukraiņu „Dnipro” un igauņu “Tartu University/Rock” komandām. Spēle kopumā aizritēja ļoti līdzīgi un nevienai no komandām neizdevās iekrāt drošu pārsvaru. Pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 33:40 “Rock” labā, taču pēdējā minūtē rezultāts uz tablo vēstīja jau neizšķirtu (75:75). Pēdējās sekundes veiksmīgāk nospēlēja igauņu “Tartu” vienība, tādējādi izcīnot uzvaru ar rezultātu 79:75. “Dnipro” komandai šis bija otrais zaudējums, kas vienību ierindo pēdējā 3. vietā A grupā un sestdien ukraiņiem būs jāspēlē par 5. - 6. pozīciju. Savukārt “TU/Rock” piektdien aizvadīs izšķirošo spēli ar “Liepāja/Triobet” komandu par uzvaru grupā un vietu “LOC CUP” finālā.

Uzvarētājiem labākais ar 16 gūtajiem punktiem bija Augustas Pecukevičus, bet ar 13 punktiem izcēlās Janar Talts. Savukārt, “Dnipro” rindās ar 20 punktiem izcēlās Timofejenko.

Otrajā dienas spēlē savā starpā tikās B grupas komandas – Latvijas čempionvienība BK „Ventspils” un bronzas medaļnieki BK „Jēkabpils”. Spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā un bezkompromisa cīņā, kurā nedaudz veiksmīgāki bija “Jēkabpils” basketbolisti – 35:31. Taču mača lūzums notika trešajā ceturtdaļā, kuras laikā ventspilnieki veica izrāvienu (30:6), tādējādi nosverot svaru kausus savā labā. Pēdējā ceturtdaļa vairs kļuva tikai par formalitāti, kura noslēdzās ar kurzemnieku uzvaru – 86:63.

BK “Ventspils” komandai tā bija jau otrā uzvara divās spēlēs, līdz ar to, ventspilnieki kā pirmie nodrošinājuši sev vietu “LOC CUP” finālā, kas norisināsies sestdienas pēcpusdienā pulksten 15:30.

Uzvarētājiem labākais ar 14 gūtajiem punktiem jau otro dienu pēc kārtas bija Trojs Barnīss, bet ar 13 punktiem izcēlās Mārtiņš Meiers. Savukārt, BK “Jēkabpils” rindās 10 punktus guva divi spēlētāji – Jānis Pozņaks un Devin Taylor.

Piektdien tajā pašā laikā, pulksten 17:00 un 19:30 tiks aizvadītas grupu turnīra pēdējās kārtas spēles. Pulksten 17:00 spēkiem mērosies krievu pārstāvētie studentu čempioni “MSAPE” un latviešu BK “Jēkabpils” komanda, bet pulksten 19:30 „Liepāja/Triobet” dosies cīņā pret labi zināmo “Tartu University/Rock”, lai noskaidrotu A grupas labāko komandu un to, kas svētdienas pēcpusdienā spēlēs turnīra finālā.

A grupa
„Liepāja/Triobet” (Latvija)
BC „Dnipro” (Ukraina)
„TU/Rock” (Igaunija)

B grupa
BK "Ventspils” (Latvija)
“MSAPE” (Krievija)
BK "Jēkabpils” (Latvija)

“LOC CUP 2014” spēļu rezultāti (11.septembris):
BC "Dnipro" (Ukraina) – „TU/Rock” (Igaunija) 75:79 (18:17, 15:23, 27:22, 15:17)
BK “Jēkabpils” - BK "Ventspils" 63:86 (17:21, 18:10, 6:30, 22:25)

Spēļu kalendārs (12.septembris):
17:00   “MSAPE” (Krievija) – BK „Jēkabpils”
19:30   “Liepāja/Triobet” – “TU/Rock" (Igaunija)

Ieeja skatītājiem: bezmaksas!

Mārtiņš Kozlovskis
LOC sporta projektu vadītājs

Pievieno komentāru

Sports