Basketbola tiesneši gatavojas jaunajai sezonai

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 19. līdz 22.septembrim, Triobet LOC CUP  basketbola turnīra laikā laukumā devās ne tikai sešas komandas, lai pārbaudītu savu fizisko un taktisko gatavību, bet notika arī Liepājas tiesnešu mācības jeb klīnika, lai pēc iespējas labāk sagatavotu arbitrus jaunajai groza bumbas sezonai, kura sākas jau šajās dienās.

Patīkami, ka sekmīgu turnīra spēļu norisi, pateicoties Liepājas jauno basketbola tiesnešu skolas (LJBTS) darbam, izdevās nodrošināt tikai ar vietējo basketbola Temīdas kalpu spēkiem. Četru dienu tiesnešu klīnikas programma bija gana piesātināta un daudzveidīga. Diena sākās ar enerģisku arbitru rīta rosmi Raiņa parkā un LOC manēžā, kuras laikā tika uzlabots soģu fiziskais tonuss. Dienas pirmajā pusē notika arī rīta lekcija un spēļu video materiālu skatīšanās. Savukārt dienas otrajā pusē notika vēl viena lekcija un „Triobet LOC CUP” nozīmēto spēļu tiesāšana vakara cēlienā, kuras tika filmētas un vērtētas jau nākošās dienas rīta nodarbību laikā.

FIBA instruktora Oskara Luča un LBS tiesnešu komisijas komisāra Aigara Rutkovska vadībā astoņi jaunie Liepājas basketbola tiesneši un eksliepājnieki skrupulozi, ik pa spēles minūtei analizēja savu profesionālo varējumu notiesātajos turnīra mačos, kļūdas un to cēloņus, kā arī atzīmēja labās svilpes un pareizi pieņemtos lēmumus.

Vēl bez nodarbībām klīnikas laikā norisinājās arī tiesnešu fiziskās sagatavotības pārbaude spēļu laikā, kur katram tiesnesim tika mērīta sirdsdarbības frekvence, pateicoties Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) inventāram. Ar šīs metodes palīdzību bija daudz labākas iespējas pārliecināties par tiesnešu fizisko gatavību sezonai, vērtējot to ne tikai no tribīnēm, bet pārliecinoties ar reāliem faktiem un rezultātiem par to, kā tiesnesis jūtas un fiziski reaģē uz dažādām spēles epizodēm un situācijām.

Visi klīnikas dalībnieki atzina, ka šādas nodarbības ir ļoti vērtīgas un nepieciešamas, lai labāk sagatavotos jaunajai sezonai un, ir doma padarīt šādu pirmssezonas tiesnešu klīniku praksi par regulāru. Tāpat vēl joprojām pie Aigara Rutkovska tiek aicināti pieteikties jauni dalībnieki dalībai Liepājas jauno basketbola tiesnešu skolas nodarbībās pa tālruni +371 29228011.

Mārtiņš Kozlovskis
LOC sporta projektu vadītājs

Pievieno komentāru

Sports