Bagatskis nesola Porziņģa došanos laukumā noslēdzošajā pārbaudes spēlē

Pagaidām vēl nav zināms vai mikrotraumu ārstējošā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Kristaps Porziņģis varēs doties laukumā ceturtdien gaidāmajā Latvijas izlases pārbaudes spēlē ar Čehiju, kas būs noslēdzošā oficiālā cīņa pirms Eiropas čempionāta, raksta LETA.

Kā vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS), otrdien treniņos piedalījās visi 15 ierindā esošie spēlētāji, tomēr Porziņģis, Jānis Timma un Ojārs Siliņš darbojās atvieglotā režīmā.

Izlase gatavojas ceturtdien "Arēnā Rīga" paredzētajai pārbaudes spēlei ar Čehiju. Tā kā čehi atteicās no vēl viena mača, kas bija paredzēts aiz slēgtām durvīm, nākamajās dienās izlase aizvadīs arī divas savstarpējas treniņspēles.

Porziņģis sestdien pārbaudes spēlē ar Lietuvu sasita ceļgalu, tāpēc svētdien izlaida maču ar Rumāniju, kurā nepiedalījās arī Siliņš un Jānis Strēlnieks. Zīmīgi, ka Siliņš, dažādu traumu dēļ, izlaidis pēdējās piecas valstsvienības cīņas.

Kā vēsta LBS, Siliņam veiktās veselības pārbaudes apliecinājušas, ka rehabilitācijas process rit labi, tomēr pilnvērtīga atgriešanās ierindā atkarīga no tā, kā savainotais plecs jutīsies pilnas slodzes un nopietnas kontaktcīņas apstākļos.

"Pēdējo pārbaudes spēli ar Čehijas izlasi vēlamies aizvadīt labākajā sastāvā, taču nevēlamies lieki riskēt, tāpēc, iespējams, lēmumu pieņemsim pēdējā brīdī," izteicies Bagatskis. "Diemžēl savainojumi ir profesionālā sporta ikdiena, tāpēc komandai jābūt gatavai demonstrēt kvalitatīvu basketbolu jebkādos apstākļos. Pret Rumāniju tas izdevās, pret Čehiju būs nopietnāks - interesantāks un noderīgāks pārbaudījums."

Čehijas vienības ierindā ir viens no labākajiem saspēles vadītājiem Eiropā Tomāšs Satoranskis, kurš pagājušo sezonu pavadīja NBA klubā Vašingtonas "Wizards", bet nav UEB Eirolīgas čempiona Jana Veselija, kurš jūlija beigās paziņoja, ka nav paguvis atjaunot fiziskos un morālos spēkus pēc garās klubu sezonas, tāpēc izlasē nespēlēs.

Čehijas komanda jau aizvadījusi astoņas pārbaudes spēles, gūstot uzvaras pār Ungāriju un Somiju, bet pa divām reizēm zaudējot Polijai un Gruzijai, kā arī pa reizei piekāpjoties Slovēnijai un Turcijai.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.


Pievieno komentāru

Sports