Grobiņas autosportista Aivara Galbāliņa mērķis - trešo reizi čempiona kauss

Grobiņnieks Aivars Galbāliņš no autosporta komandas "Autosports Grobiņa" sestdien, 21. augustā, ir uz starta Krosa komisijas autosporta kausa izcīņas ceturtajā posmā Pro klasē, kas notiek Valmierā, Brenguļu autotrasē. Viņa mērķis šajā sezonā ir otro gadu pēc kārtas iegūt čempiona kausu, kopumā trešo reizi kļūstot par labāko Latvijā. 

Pirms Valmieras posma jau ir aizvadītas trīs sacensības. A. Galbāliņš sāka ar skaistu uzvaru "Līgo" autotrasē Priekulē, pēc tam bija ceturtais Pilskalnos un otrais lietus "gonkā" Vecpils autotrasē. Pēc trim posmiem kopvērtējumā Pro klasē līderis ar 52 punktiem ir ogrēnietis Māris Mardoks. A. Galbāliņš ar 50 punktiem ir otrais, bet tālāk ar 45 punktiem seko Raivis Anops no Rīgas. 

Iepriekšējais posms 8. augustā tika aizvadīts Vecpils autotrasē, kur pirmās divas kvalifikācijas tika aizvadītas sausā trasē, bet dienas laikā solītais stiprais lietus skāra arī Vecpili, sacensību otro daļu pārvēršot cīņās pamatīgās dubļu vannās. 

"Pirmās divas kvalifikācijas bija labas un sausas. Ātrums man bija labs, jutos diezgan labi. Trases specifiku biju sapratis. Spēju diezgan ātri pabraukt," notikumus Vecpilī atminas A. Galbāliņš. Viņš cerēja, ka solītais lietus varētu aiziet garām, bet sinoptiķu prognozes tomēr piepildījas. "Sen nebiju braucis pa lietu. Varbūt apjuku, bet lietus savu nospēlēja. Ja no sākuma bija ātrumi un trajektorijas, tad jutu, ka kaut kas nav. Uz finālu pamainījam riepas. Tad viss finālā izdevās godam," norāda grobiņnieks.

A. Galbāliņš bija gandarīts, ka Vecpilī skarbos laikapstākļos izšķirošajā braucienā, kad lietus lija pamatīgi, viss izdevās necerēti labi. Finiša karogu viņš ieraudzīja otrais. Ātrāks bija vienīgi M. Mardoks. "Jutu, ka varētu arī pirmo vietu paņemt, bet, par cik bija baigi dubļains un lietus, kā es viņam pietuvojos ļoti tuvu, mēģināju uzbrukt, tā viņš man aizmeta logus. Tad atkal paliku lēns, kamēr logus notīrīju. Māls vēl bišķiņ pasmērējās. Tad sapratu, ka vajag noturēt savu tempu. Ja viņš kļūdīsies, tad izmantošu izdevību," stāsta A. Galbāliņš.

A. Galbāliņš norāda, ka Vecpilī, kad sākās lietus, braukt nebija viegli. "Trešā un ceturtā kvalifikācija, kad trase vēl bija cieta, kad uzlija, palika kā ledus. Tas nav tā kā pa dubļiem braukt, slīdēja un neveidojās nekāda saķere. Uz finālu jau paveidojās dublītis, vismaz saķere riepai radās. Biju ļoti apmierināts ar rezultātu, jo braucu ar mērķi, ka mājas trasē ir jābūt pjedestālam," piebilda A. Galbāliņš.

Otrajā posmā Pilskalnos A. Galbāliņš ieguva ceturto vietu, fantastiski finālā sasniedzot brauciena finišu. "Dabūju cīnīties daudz un dikti. Finišā biju ceturtais. Līdz finālam tikām. Viss bija labi. Taču finālā otrajā vai trešajā aplī izbeidzās pirmais ātrums, piektā aplī izbeidzās trešais ātrums, paliku ar vienu ātrumu beigās. Ātrums bija ierobežots, dabūju daudz segties. Piektā vieta bija ļoti tuvu. Pēdējā pusaplī jau stūma mani, bet izdevās nosargāt vietu. Kad nofinišēju, nobraucu malā, izbeidzās arī pēdējais ātrums. Fantastisks fināls, ka kārba izturēja," stāsta grobiņnieks. 

Sezonas pirmajā posmā Priekulē A. Galbāliņš svinēja skaistu uzvaru, finālā izceļot startu. Finālā viņam bija otrā starta pozīcija. "Uz startu sakoncentrējos, ka tas ir japaņem, jo tas ir 90 procenti no uzvaras. Tas izdevas. Skatījos spogulī, ka neviens nav tik tuvu, ka aiz pirmā līkuma esmu viens, tad atlika tikai braukt ātri," notikumus sezonas pirmajā posmā atminas sportists.

Sezonas laikā mainoties sacensību kalendāram, tiek plānots, ka noslēgums būs 3. oktobrī Priekulē. A. Galbāliņš par to priecājas, norādot, ka allaž sezona beidzas Valmierā, kur rudenī ir skarbi apstākļi. Viņš cer, ka savu skatītāju priekšā Priekulē izdosies atkal kļūt par čempionu. Sportista šās sezonas mērķis ir oro gadu pēc kārtas kļūts par Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņas uzvarētāju Pro klasē.

A. Galbāliņš ir apņēmības pilns jau trešo reizi karjerā triumfēt Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņas kopvērtējumā Pro klasē. Pirmo reizi par čempionu viņš kļuva 2018. gadā, bet otro reizi titulu ieguva 2020. gadā. 

Pievieno komentāru

Autosports