Armands Uščins turpinās vadīt Latvijas handbola valstsvienību

Latvijas Handbola federācijas padomes sēdē apstiprināti visu nacionālo izlašu galvenie treneri un viņu asistenti. Vīriešu valstsvienību turpinās vadīt Armands Uščins.

Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera amatā Uščins tika apstiprināts maija beigās, vadot valstsvienību pēdējās divās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs. Padomes sēdē nolemts turpināt ar viņu sadarbību, bet par asistentiem iecelt Arnoldu Straumi un Andreju Narnicki, vēstīts LatvijasHandbola federācijas mājaslapā.

Jau pieminētais Straume turpmāk būs gan junioru (U-20), gan jauniešu (U-18) izlašu galvenais treneris, bet viņam asistēs, attiecīgi, Ivars Lācis un Gunārs Dalibo. Jaunatnes izlasi meitenēm (U-16) vadīs Larisa Veinberga, bet trenera asistente būs Jūlija Šamricka.

Latvijas vīriešu valstsvienība no 23. līdz 29. oktobrim aizvadīs treniņnometni Vācijā, kas iespējams pateicoties autonomas uzņēmuma "Hertz" un lielākā pašmāju degvielas tirgotāja "Virši-A" sniegtajam atbalstam. Treniņnometne norisināsies Bādblankenburgas pilsētā, kuras komandu "Bad Blankenburg" Vācijas 3. līgā pārstāv Toms Lielais.

Treniņnometnes ietvaros Latvijas izlase aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Vācijas 2. Bundeslīgas klubiem – 25.oktobrī plkst. 19:00 pret "Dessau-Rosslauer HV 06", bet divas dienas vēlāk, 27. oktobrī, plkst. 20:30 pret Ģirta Lilienfelda "2000 Coburg". Pēc deviņām spēļu kārtām Koburgas komanda ieņem astoto, bet Desava – desmito vietu 20 komandu konkurencē.

Gaidāmā treniņnometne ir nozīmīgākais gatavošanās posms pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra, kas no 2018. gada 12. līdz 14. janvārim notiks Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Latvijas pretinieces būs Lietuva, Izraēla un Gruzija. Tikai grupas uzvarētāja kvalificēsies izšķirošajai play off kārtai. Komandas, kas divu spēļu summā uzvarēs play off kārtā, kvalificēsies pasaules čempionātam. Jāatgādina, ka decembra beigās Latvijas valstsvienība startēs arī tradicionālajā Rīgas domes kausā, kas šogad norisināsies jau 20.reizi.

Treneri nosaukuši 18 spēlētājus, kas piedalīsies treniņnometnē. Starp viņiem iekļauti arī mūsu ierastie līderi Aivis Jurdžs un Dainis Krištopāns, bet tieši puse jeb 9 no 18 handbolistiem pārstāv pašmāju klubus – četri spēlētāji "Tenax Dobele", trīs pašreizējos Latvijas čempionus "Celtnieks Rīga", bet pa vienam spēlētājam ir no "Latgols" un "Ogre/Miandum".

Armands Uščins, Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris: "Ja atskaita savainotos spēlētājus, tad uz šo sabraukumu mums izdosies sapulcināt optimālo sastāvu. Daudzus spēlētājus klātienē vēl neesmu redzējis, jo tajās spēlēs, kurās vadīju valstsvienību vasaras sākumā, viņi nepiedalījās.Redzēsim, kā komanda izskatīsies, kā spēlētāji būs attīstījušies – tas ir ļoti svarīgi pirms kvalifikācijas spēlēm janvārī. "

Uščins akcentēja, ka treniņnometnē tiks strādāts uz aizsardzību un pārēju no aizsardzības uzbrukumā. Tāpat viņš norādīja: "Ņemot vērā, ka situācija ar sastāvu mums šobrīd ir labāka nekā pirms vairākiem mēnešiem, domāju, ka arī spēle būs savādāka."

Latvijas izlases sastāvs nometnei Vācijā:
Edgars Kukša (VfL Fredenbeck, Vācija), Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija), Artūrs Kuģis (TV Großwallstadt, Vācija), Aivis Jurdžs (Leipzig, Vācija), Rihards Leja (Celtnieks Rīga), Nils Kreicbergs (Tenax Dobele), Artūrs Lazdiņš (Celtnieks Rīga), Raivis Gorbunovs (Šala, Slovākija), Austris Tuminskis (Tenax Dobele), Toms Lielais (Bad Blankenburg, Vācija), Dainis Krištopāns (RK Vardar, Maķedonija), Ņikita Pančenko (Tenax Dobele), Ingars Dude (Limoges Hand87), Einārs Kiršteins (Herulf Moss, Norvēģija), Egils Politers (Tenax Dobele), Igors Ignatjevs (Celtnieks Rīga), Artis Laganovskis (HK Ogre/Miandum), Jānis Pavlovičs (SK Latgols).
Treneri: Armands Uščins, Arnolds Straume, Andrejs Narnickis.
Fiziskās sagatavotības treneris: Ēriks Visockis.
Fizioterapeites: Agate Ādiņa, Ilze Kristapsone.

Latvijas U-18 un U-20 puišu izlases nākamā gada vasarā Arnolda Straumes vadībā piedalīsies Eiropas čempionāta B divīzijas turnīros. U-20 izlase no 20. līdz 29. jūlijam Melnkalnē sacentīsies ar Slovākiju, Turciju, Gruziju un mājinieci Melnkalni, bet U-18 izlase no 10. līdz 19. augustam Austrijā spēkosies ar Slovākiju, Nīderlandi, Kosovu, Bulgāriju un Austriju. Meiteņu izlasei dalība līdzīgā turnīrā paredzēta gadu vēlāk.

Kamēr nacionālā vīriešu valstsvienība gatavosies pasaules čempionāta kvalifikācijai, U-18 puišu un U-16 meiteņu izlases startēs tradicionālajā Jāņa Grīnberga piemiņas turnīrā, kas no 27. līdz 29. oktobrim norisināsies Viļņā. Puišu pretinieki būs Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas vienaudži, bet meitenes sacentīsies ar Lietuvu, Poliju un Igauniju.


Pievieno komentāru

Sports