Arī WTA rangā jauna punktu skaitīšanas sistēma

Pirmdien publicētajā šī gada pirmajā WTA pasaules vienspēļu ranga tabulā spēlētāju izvietojumā lielu izmaiņu nav, tomēr, tāpat kā ATP reitingā, arī WTA visām rangā esošajām tenisistēm punktu summu reizinājusi ar divi.

Atšķirībā no ATP ranga, kur šogad sportisti par uzvaru "Grand Slam" turnīrā varēs iegūt 2000 punktu, bet "Masters" turnīros - 1000 punktu, kas ir uz pusi vairāk nekā pagājušajā gadā, WTA rangā tenisistēm skaitīs tikai 16 labāko turnīru punktu summas līdzšinējo 18 turnīru vietā.

Atšķirībā no ATP WTA tūrē sportistēm dubultoti arī iegūstamie punkti zemākajos turnīros, neskaitot pirmās kārtas.

Spēlētāju izvietojumā lielu izmaiņu nav. Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova pakāpusies par vienu vietu un šobrīd ieņem 194.pozīciju. Augstākā pozīcija latvietes karjerā bijusi 191., ko viņa pirmo reizi sasniedza 13.oktobrī.

Tikmēr vienu pozīciju rangu tabulā zaudēja Irina Kuzmina, kura patlaban ieņem 375.vietu. Līga Dekmeijere atguvusi vienu vietu, šobrīd ieņemot 582.vietu, bet Diāna Marcinkēviča pakāpusies par trīs pozīcijām, atrodoties 974.vietā.

Ranga augšdaļā izmaiņas nenotika - pirmo vietu gada sākumā saglabā serbiete Jeļena Jankoviča, otrajā pozīcijā atrodas Serēna Viljamsa no ASV, trešajā - krieviete Dināra Safina, bet ceturto vietu saglabāja krieviete Jeļena Dementjeva.

Savukārt dubultspēļu rangā Dekmeijere saglabāja 75.vietu. Divas pozīcijas pakāpās Kuzmina, kura patlaban atrodas 253.vietā, Sevastova atguva divas vietas un šobrīd ieņem 445.pozīciju, bet Marcinkēviča pakāpās par piecām vietām un jaunajā rangā atrodas 773.vietā.

Pievieno komentāru

Sports