Arī Mārtiņš Kozlovskis tiesās Eiropas basketbola čempionātā

Latvijas basketbola tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis pievienojies Arnim Ozolam un arī strādās Eiropas basketbola čempionāta finālturnīrā, kas sāksies jau šī mēneša beigās, vēsta LETA.

Eiropas vīriešu čempionāts Mārtiņam Kozlovskim būs jau ceturtais lielais starptautiskais turnīrs šovasar. Jūnijā viņš tiesāja septiņas Eiropas sieviešu čempionāta spēles, ieskaitot bronzas maču starp Beļģijas un Grieķijas izlasēm. Nupat strādāja Eiropas U-18 puišu čempionātā Slovākijā, kur vadīja arī pusfināla un fināla spēles, bet šīs nedēļas beigās jādodas uz Eiropas U-16 čempionātu Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā.

"Trīs turnīri vienā vasarā jau ir pietiekami liela slodze, un ceturtais, protams, ne sapņos nerādījās. Pirmo reizi par tādu iespēju Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) pārstāvis pateica sestdien pirms Eiropas U-18 čempionāta pusfināla spēles Spānija - Turcija. Tā bija ļoti smaga spēle, trīs sekundes pirms beigām mans lēmums varēja izšķirt spēles iznākumu," intervijā LBS paudis Kozlovskis. "Nākamajā dienā finālspēle starp Serbiju un Spāniju no tiesāšanas viedokļa bija daudz vienkāršāka."

"Vakarā pēc fināla saņēmu ziņu, ka esmu iekļauts Eiropas čempionāta tiesnešu brigādē. 25.augustā jāierodas Stambulā, kur četras dienas notiks tiesnešu seminārs. Pēc tam dosimies uz grupas turnīru norises vietām. Skaidrs, ka nepalikšu Stambulā, kur spēlēs Latvijas valstsvienība. Protams, nebūtu nekas pretim tur atgriezties uz izslēgšanas turnīra spēlēm," izteicies tiesnesis.

Eiropas čempionāta apakšgrupu spēles bez Stambulas risināsies arī Helsinkos (Somija), Klužā-Napokā (Rumānija) un Telavivā (Izraēla). Sacensības risināsies no 31.augusta līdz 17.septembrim.

Jau iepriekš bija zināms, ka pēc 12gadu pārtraukuma norīkojumu uz Eiropas čempionātu saņēmis Ozols, kamēr valsts vadošais soģis Oļegs Latiševs nav nozīmēts šim turnīram. Jau maijā Latiševs sarunā ar aģentūru LETA neizslēdza iespēju, ka nesaņems uzaicinājumu uz kontinenta meistarsacīkstēm, jo nesaskaņu dēļ starp FIBA un Eiropas Basketbola līgu savienību (ULEB) visi ULEB Eirolīgas tiesneši noņemti no FIBA spēlēm.


Pievieno komentāru

Sports