Ar Karostas militāro elpu - sezonas noslēguma etapā noskaidros Stirnu buka čempionus

21. oktobrī Liepājas Karostā rudenīgos toņos piezemēsies ainaviskā taku skriešanas seriāla Stirnu buks 2017 sezonas septiņu posmu lēciens. Tieši Karostā tiks noskaidroti sezonas laureāti gan individuālajā kopvērtējumā, gan komandu ieskaitē, gan skolu čempionātā! Tāpēc – auksti nebūs nevienam, informē Taku skrējienu seriāla “Stirnu buks’2017” organizators Rimants Liepiņš.

“Daudzi Karostā ir bijuši pie katedrāles un uz mola, bet neviens jau nezina vēsturi, kas tur slēpjas Karostas iekšienē,” gaidāmo Stirnu buka sezonas kulmināciju sezonas 7. posmā intriģējoši komentē Liepājas sporta  pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš. “Tāda ir Stirnu buka filozofija – piedāvāt tautai redzēt to, ko standarta ceļojuma piedāvājumos cilvēki neieraudzīs. Skrienot varēs sajust Karostas militāro elpu, kāda tā ir tapusi cara laikā – tā ir skarba militārā lieta…”

Karosta – lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā – aizņem aptuveni trešdaļu Liepājas teritorijas pilsētas ziemeļu daļā. Karosta ir valdzinoša savā skaudrumā, brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Karosta būvēta 19. un 20. gadsimtu mijā kā Krievijas impērijas militārā bāze, un šodien te pilsētvidē savdabīgi savijas cariskās Krievijas militārā elegance un padomju militārisma robustums. Teritorija, kura padomju gados bija slēgtā zona, bet mūsdienās mazpazīstama pat vietējiem iedzīvotājiem.

Skrējējiem būs ko sviedrus liet, jo Karostas apvidus ir veidojies militāru transformācijas ceļā. Takas, kas iemītas starp mežonīgajiem betona bluķiem un kupoliem, ved pa neskaitāmiem tehniski veidotiem pauguriem (un pat kalniem!) militārām vajadzībām. “Beberliņu ūdenskrātuve ir radusies kā smilšu ieguves sektors būvniecībai militāriem objektiem. Lielākā daļa liepājnieku paši nav bijuši aiz Beberliņiem, kur slēpjas vecie pulveru bunkuri un pagrabi, kas savulaik maskēti daudzajos uzbērumos,” teic Lagzdiņš.  

Bērni varēs mēroties spēkiem Susura distancē (0,6 km – 1 km), iesācējus aicinām Karostu iepazīt Vāveres trasē (4 – 6 km), ātrajiem paredzēta Zaķa distance (8 – 13 km), pieredzējušajiem ir Stirnu buka trase (17-23 km), bet visizturīgākajiem – Lūša maršruts (27 – 35 km).

Kā saka paši liepājnieki, Karosta var patikt, var arī nepatikt, bet noteikti neatstāj vienaldzīgu. Tiekamies sezonas noslēguma ceremonijā Liepājā jau 21. oktobrī. Būs silti!

Pievieno komentāru

Sports