Apstiprināta Porziņģa, Siliņa un Gromova pieteikšanās NBA draftam

Trešdien oficiāli apstiprināta latviešu Kristapa Porziņģa, Ojāra Siliņa un Iļjas Gromova pieteikšanās šīgada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftam.

Pašlaik 18 gadus vecais spēka uzbrucējs Porziņģis, kurš basketbolista gaitas sāka Liepājā, uz Spāniju devās 15 gadu vecumā, noslēdzot ar Seviljas "Cajasol" komandu līgumu pēc sistēmas 3+3+1 gads. Savukārt Spānijas augstākās līgas (ACB) turnīrā basketbolists debitēja jau 17 gadus vecumā.

Tikmēr 20 gadus vecais uzbrucējs Siliņš spēlē Itālijas augstākās līgas klubā Redžo di Emīlijas "Grissin Bon", kur šosezon izkarojis stabilu vietu pamatsastāvā un regulāri demonstrē atzīstamu sniegumu. Pagājušajā nedēļā viņš kopā ar komandu uzvarēja Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā.

Savukārt 19 gadus vecais centra spēlētājs Gromovs šo sezonu lielākoties pavadīja valsts vicečempionu "Ventspils" sastāvā, bet janvārī viņš tika izīrēts "Jūrmala"/"Fēnikss" komandai.

Noprotams, ka visi trīs latvieši draftam pieteikušies izpētes nolūkos un līdz 16.jūnijam būs tiesīgi savas kandidatūras atsaukt, lai pēc tam kandidētu nākamgad.

Neskaitot Ziemeļamerikas spēlētājus, lielāks skaits basketbolistu NBA draftam šogad pieteikušies vien no Bosnijas un Hercegovinas (četri), kamēr trīs spēlētāji pieteikušies arī no Serbijas.

Latvijas vēsturē līdz šim draftēti trīs spēlētāji. No viņiem visaugstāk tika izraudzīts Andris Biedriņš, kuru 2004.gada draftā ar kopējo 11.numuru izvēlējās Goldensteitas "Warriors". Tāpat 2011.gadā ar 42.numuru Dāvi Bertānu izraudzīja Indiānas "Pacers" komanda, bet uzreiz pēc tam viņš tika aizmainīts uz Sanantonio "Spurs".

Savukārt pērn ar noslēdzošo 60.numuru Memfisas "Grizzlies" izvēlējās Jāni Timmu.

Šīgada NBA drafts 26.jūnijā norisināsies Ņujorkā.

Pievieno komentāru

Sports