Andis Neikšāns: Tik specifiskos ceļos braukšu pirmoreiz

"Latvijas Mobilā Telefona (LMT) rallija komandas" ekipāžas Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals pilots Neikšāns pēc otrdien notikušā iepazīšanās brauciena Pasaules autorallija čempionāta "Production Car WRC" (PWRC) klases pirmajā posmā - Norvēģijas rallijā - atzina, ka tik specifiskos ceļos viņam vēl nav nācies braukt, aģentūru LETA informēja "LMT rallija komandas" preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis.

Neikšāns uzsvēra, ka stūrmanim Norvēģijas rallijs būs ļoti grūts un arī viņam pašam nāksies ātri adaptēties jauniem un nepieredzētiem apstākļiem. Līkumi seko cits citam, un atelpas brīžu sacīkšu laikā nebūšot.

"Ir ātrumposmi, kur tiešām nav nekādu attālumu starp līkumiem - no viena līkuma uzreiz jātrāpa nākamajā," savos iespaidos par trasi dalījās Andis Neikšāns. "Tas viss notiek arī diezgan lēni - ar otro, trešo pārnesumu. Viens ātrumposms faktiski visu laiku ir tieši šāds, un prognozēju, ka vidējie ātrumi šajā "dopā" būs ap 60 līdz 70 kilometriem stundā."

"Citās vietās trase ir ātrāka un arī bīstamāka," stāstīja Neikšāns. "Reizēm šaurās un ātrās vietās gan iekšmalā, gan ārmalā ir koki un jātrāpa precīzi starp tiem. Tā ka sacensības būs interesantas, lai arī ļoti neierastas."

Būtiska problēma "LMT rallija komandai" ir riepu izvēle. Kopš šī gada pasaules čempionāta sportisti ziemas rallijos startē ar 205/65R15 izmēra radžotajām riepām, kas ir daudz platākas nekā iepriekš izmantotās. Tas nozīmē, ka riepas vairāk slīdēs, un tiek prognozēts, ka sportisti zaudēs aptuveni vienu sekundi uz kilometru, salīdzinot ar iepriekš izmantotajām šaurajām riepām.

Neikšāna/Dzirkala ekipāžai pirmā iepazīšanās ar šīm "Pirelli" markas riepām būs "shakedown" jeb testa ātrumposms, kuru paredzēts aizvadīt ceturtdienas rītā.

"Komandas taktiku plānojam tādu pašu kā 2007.gada un 2008.gada Somijas rallijos - jābrauc bez riska un jādomā par finišu, nevis par izcilu rezultātu kādā no ātrumposmiem," uzsvēra "LMT rallija komandas" treneris Pēteris Neikšāns. "Būsim piesardzīgi, bet ne lēni - rallijā ar tik daudz nezināmiem faktoriem pārgalvība un risks nekad neatmaksājas."

Kopumā Neikšāns/Dzirkals šajā sezonā piedalīsies sešos pasaules čempionāta posmos. Pēdējās sezonas Andis Neikšāns vai viņa brālis Māris regulāri startēja Somijas posmā, bet šī būs pirmā reize Latvijas rallija vēsturē, kad kāds aizvadīs tik daudz posmu.

Pievieno komentāru

Sports