Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals izcīna uzvaru rallijā “Aukštaitija 2009”

Ar uzvaru N4 kategorijā Baltijas rallija trasēs atgriezusies „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Ekipāža, kura šogad startē pasaules autorallija čempionātā, triumfēja Lietuvas čempionāta posmā „Aukštaitija 2009”.

Neikšāns/Dzirkals Lietuvas sacīkstes bija nolēmuši aizvadīt kā treniņu pirms nākamnedēļ paredzētā Latvijas čempionāta posma „Kurzeme 2009”. Tādēļ uz Lietuvas mačiem vienība devās īstā treniņrežīmā – startējot ar lietotām riepām un automašīnas tehniskajai apkopei izmantojot vien divus mehāniķus.

Jau no rallija pirmajiem ātrumposmiem bija skaidrs, ka neapšaubāmi līderi šajās sacensībās būs vietējā ekipāža Vītauts Šveds/Žilvins Sakalausks. Viņu temps bija krietni ātrāks nekā konkurentiem. Taču uzvarēt Švedam neizdevās – viņš piedzīvoja avāriju pēdējā ātrumposmā, zaudēja pusotru minūti un bija spiests samierināties ar otro vietu aiz Neikšāna.

„Esam ļoti apmierināti ar Lietuvas ralliju tieši no treniņu viedokļa. Pasaules čempionātā ceļi ir daudz lēnāki, salauztāki. Tādēļ pirmajos ātrumposmos bija pārsteigums, ka jābrauc tik ātri. Ar katru kilometru arvien labāk pieradām ātrumam un uzrādījām arvien labāku sniegumu,” stāsta Andis Neikšāns. „Ļoti piesardzīgi veicām pirmos divus nakts ātrumposmus, bet pēc tam pieradu apstākļiem un pēdējos divus dopus jau veicām tā, kā es to vēlētos. Uzskatu, ka esam labi sagatavojušies Kurzemes rallijam un ceru, ka varēsim cīnīties par uzvaru N4 vērtējumā!”

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals arī saņēma speciālbalvu par visātrāk veikto piekto ātrumposmu, kas bija slaloms pa asfaltu pilsētā. Šis ātrumposms netika vērtēts rallija ieskaitē, bet vairāk bija domāts šovam skatītājiem.

Absolūtajā vērtējumā rallijā „Aukštaitija 2009” Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals ieņēma otro vietu, piekāpjoties vien lietuviešu Roka Lipeiķa/Ingas Lipeiķītes ekipāžai ar A8 kategorijas Mitsubishi Lancer Evolution VIII automašīnu.

Pievieno komentāru

Sports