Ance Birkmane – divkārtēja Latvijas čempione 3

2009. gada Latvijas Jaunatnes čempionātā ložu šaušanā vecākajā grupā divkārtēju uzvaru guvusi Liepājas rajona Sporta skolas audzēkne Ance Birkmane. Sporta skola arī triumfējusi kopvērtējumā.

Trīs dienas Dobeles Šaušanas kluba sporta bāzē risinājās 2009. gada Latvijas Jaunatnes čempionāts ložu šaušanā vecākajā vecuma grupā. Piedalījās republikas septiņas spēcīgākās komandas ar kuplu dalībnieku skaitu, pastāsta ložu šaušanas treneris Jānis Šalms. Startēja arī Liepājas rajona Sporta skolas audzēkņi no Aizputes novada deviņu sportistu sastāvā.

Pirmajā sacensību dienā sportisti izpildīja vingrinājumu ar mazkalibra šauteni no trim stāvokļiem – MŠ-3x20. Aizputnieki startēja pārliecinoši. Dubultuzvaru izcīnīja Ance Birkmane (564 punkti) un Dace Petrovska (555). Trešo vietu ar 530 punktiem izcīnījusi dobelniece Laura Lācgalve (530).

Zēnu konkurencē uzvarēja jaunais aizputnieks Rihards Priedolts (549). 4. vietā ar 544 punktiem ierindojās Matīss Ļaudams, 7. vietā – Ivo Ramšs (530) punkti, 8. vietā – Rihards Frīdenbergs (524), 11. vietā – Alvis Vilemsons, bet 14. vietā – Klāvs Bensons.

Otrajā dienā dalībnieki izpildīja vingrinājumu PŠ-40 ar pneimatisko šauteni, 40 šāvieni no stāvokļa stāvus. Uzvarēja Ance Birkmane – Sporta meistara rezultāts, 387 punkti. Trešajā vietā palika Dace Petrovska ar Sporta meistara kandidāta rezultātu – 384 punkti. “Mūsu meitenes spēja uzvarēt šķietami neuzvaramās Rīgas jaunietes, kuras speciāli trenējas tikai ar pneimatiskajiem ieročiem,” uzvaras komentē J. Šalms.

Jauniešu konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Rihards Priedolts (371). 6. vietā palika Matīss Ļaudams, Klāvs Bensons ierindojās 9. vietā, 10. vieta tika Ģirtam Rozentālbergam, 11. vieta – Ivo Ramšam, 12. vieta – Rihardam Frīdenbergam, 13. vieta – Alvim Vilemsonam.

Sacensību noslēgumā tapa skaidrs, ka pirmo vietu izcīnījuši aizputnieki – Liepājas rajona Sporta skolai 191,2 punkti. Sudraba medaļa tika Dobeles rajona Sporta skolai (167,5), bet bronza – Daugavpils pilsētas bērnu un jaunatnes skolai (127,9).

Komentāri 3

mulkiem pa godu

Kopuma piedalijas 7 Latvijas specigakas komandas! Un Liepajas raj. Sporta skola jau vairakus gadus visas vecuma grupas uzvar pareliecinosi!

pirms 11 gadiem, 2009.10.31 21:32

Trīs komandas tik piedalījās?Tad nu gan notikums,pirmie no trijiem!

pirms 11 gadiem, 2009.10.31 17:18