Aizvadīts Gunāra Krūmiņa piemiņas kauss basketbolā

Aizvadītajā nedēļā, no 20. līdz 22. augustam, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Gunāra Krūmiņa piemiņas kausa izcīņa basketbolā piecās vecuma grupās gan zēnu, gan meiteņu konkurencē. Turnīrā piedalījās 42 (!) komandas ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un Krievijas, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Turnīrs norisinājās jau piekto reizi, kuru organizēja Liepājas Sporta spēļu skola un tajā piedalījās komandas arī no Latvijas kaimiņvalstīm. Zēnu konkurencē spēles tika aizvadītas piecās vecuma grupās – U13, U14, U15, U16 un U17, bet meitenēm cīņas notika trijās grupās – U13, U15 un U17. Šīs spēles, galvenokārt, kalpoja kā sagatavošanās posms gaidāmajai jaunatnes basketbola līgas sezonai, līdz ar to, dalībnieku skaits bija ne mazums – 42 komandas!

Mājiniekiem pie uzvaras kādā no grupām tikt neizdevās, taču trijās grupās liepājnieki tika pie godalgotajām vietām. Sudraba medaļas izcīnīja U13 un U14 zēnu komandas, kā arī U15 vecuma meitenes. Plānots, ka gaidāmā jaunatnes basketbola līgas sezona sāksies jau septembra mēneša otrajā pusē un cerams, ka jaunie liepājnieki nodemonstrēs tikpat augstvērtīgus rezultātus kā šajā turnīrā.

Informācijai:
Tieši Gunāra Krūmiņa darbs licis Liepāju uzskatīt par vienu no Latvijas basketbola centriem vairāku gadu desmitu garumā, jo trenera noslēgtā rakstura dēļ tā bija neafišēta, tomēr visiem labi zināma kvalitātes zīme, ko savulaik labi pazina gan Latvijas un PSRS dažāda kalibra izlašu treneri, gan olimpisko rezervju sagatavošanas centra speciālisti un katra jaunā latviešu basketbolista sapņu kalngals - Rīgas VEF. Jo Gunāram Krūmiņam piemita tādas izcilam trenerim nepieciešamas īpašības kā nemaldīga intuīcija atrast jaunos talantus, un tikpat liela prasme iemācīt viņiem visas basketbola ķēķa gudrības. Tāpēc, tieši pateicoties Krūmiņam, ne tikai Latvijā vien iepazina tādus basketbolistus kā Paulis Rolis, Tālis Freimanis, Andris Jēkabsons, Dzintars Jaunzems, Gundars Vētra.

Gunāra Krūmiņa piemiņas kauss basketbolā 2014’ (rezultāti):
U13 vecuma zēni

1.vieta „Pārdaugava”
2.vieta „Liepāja”
3.vieta „Proekt 44”

U14 vecuma zēni
1.vieta „Pluņģe” (Lietuva)
2.vieta „Liepāja”
3.vieta „Pārdaugava”

U15 vecuma zēni
1.vieta „Glorija” (Krievija)
2.vieta „Klaipēda” (Lietuva)
3.vieta „VEF”

U16 vecuma zēni
1.vieta „ Jugla/VEF”
2.vieta „Glorija” (Krievija)
3.vieta „Klaipēda” (Lietuva)

U17 vecuma zēni
1.vieta „Glorija” (Krievija)
2.vieta „Klaipēda” (Lietuva)
3.vieta „Jugla”

U13 vecuma meitenes
1.vieta „Kolibri”
2.vieta „Valmiera”
3.vieta „3.BJSS”

U15 vecuma meitenes
1.vieta „Jugla”
2.vieta „Liepāja”
3.vieta „Jūrmala”

U17 vecuma meitenes
1.vieta „Jelgava”
2.vieta „Valmiera”
3.vieta „Palanga” (Lietuva).

Pievieno komentāru

Sports