Aizputes novads ar panākumiem piedalās "Sportlat" Valmieras maratonā

Ar rudenīgi vēsu laiku, tikai brīžiem uzspīdot saulītei, Valmiera septembrī sagaidīja "Sportlat" Valmieras maratona dalībniekus, kuri šogad atkal bija pulcējušies kuplā skaitā, gandrīz 2500 dalībnieku.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplināja plašo dalībnieku skaitu. Pirmie uz starta devās bērnu skrējiena dalībnieki. Arī šogad bija padomāts par bērnu drošību un starts notika pēc slīdošā grafika, katram bērnam bija individuāls starts un finišs, rezultātu tāpat, kā lielajiem sportistiem fiksēja pie kājas piestiprināts čips. Labi veicās māsām Ievai un Madarai Pūpolām, kuras abas uzrādīja vienādu laiku, lai arī startēja un finišēja atsevišķi un ierindojās 5. un 6. vietā, 10. vietā 87 meiteņu konkurencē finišēja Nadīna Ķemere, informē Aizputes pagasta pamatskolas sporta skolotāja Maija Pūpola.

Ar Valmieras mēra uzrunu un skanot Latvijas himnai tieši 12os starts tika dots 5,8 km, 10,5 km , 21,098 km un 42,197 km distancēm, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts maratona skrējienā. 5, 8 km distancē 1. vietā finišēja Artūrs Medveds, distanci veicot 21:24, 7. vietu izcīnīja Jānis Zaicevs finišējot pēc 23:52 minūtēm, bet 18ais šajā pat vecuma grupā finišēja Edijs Dreimanis. Jaunākajā grupā zēniem 2. ietu izcīnīja Mariss Karelis distanci veicot 24:19, Eduards Auziņš finišēja divdesmitotrais , trasē pavadot precīzi 30 minūtes. 5,8 km pieveica arī Dāvids Radžabovs un Ralfs Bitenieks. Meitenēm 3. vietu izcīnīja Nikola Anne Andersone, kura distancē pavadīja 28:16 , bet Eva Dreimane distanci veica 35:24 un ierindojās 13. vietā. Sievietēm 5,8 km distance bija viskuplāk pārstavētā un šeit 158 dalībnieču konkurencē  9. vietu izcīnīja Krista Kuzņecova.

10,5 km skrējienā pirmā S35 grupā izcīnīja Iveta Pūpola , uzrādot rezultātu 44:52.

Maratona 42 km un 197 metrus garo distanci veica Rainers Meiers, kurš šoreiz palīdzēja citiem skrējējiem skrienot, kā tempa turētājs uz laiku 3h 45minūtes ,tas viņam arī izdevās, jo distanci Rainers paveica 3h 44:48 un V50 grupā ierindojās 7. vietā. Sievietēm S40 grupā pirmā finišēja Maija Pūpola , distancē pavadot 3h 40:59.

Par Latvijas čempioni kļuva mūsu olimpiete Dace Lina, bet vīriešiem uzvaras laurus plūca kuldīdznieks Kristaps Bērziņš.