Aizputes novada skrējēji piedalās Tartu skriešanas maratonā

Aizputes novada skrējēji pārbaudījuši savus spēkus Tartu skriešanas maratonā, kur bija jāskrien kalnainā apvidū.

“Skrējēji ir aktīvi cilvēki un brīvdienās mājās nosēdēt nevar, ja sacensības nenotiek mājās, tad parasti tiek meklētas iespējas doties kaut kur citur un izmēģināt spēkus kaimiņvalstīs,” par lēmumu piedalīties Tartu skriešanas maratonā saka Aizputes pagasta pamatskolas sporta skolotāja Maija Pūpola. Viņa norāda, ka izvēle kritusi par labu sacensībām Tartu, kas ir populāras un šogad notikušas jau 32. reizi. Tajās startēja vairāk nekā 9300 dalībnieku.

Tartu skriešanas maratons notika 23 un desmit kilometru distancē, uz starta devās arī nūjotāji, kuri arī varēja veikt šāda garuma distances. Garajai distancei starts tika dots Otepē, bet finišs bija citā pilsētā – Elvā. Desmit kilometru skrējēji startēja un finišēja Elvā.
 
“Trases bija veidotas ļoti interesanti, pamatā tas bija krosa skrējiens, jo tikai 23 kilometru distancei četri kilometri ir asfalta segums, bet pārējais ir skrējiens pa meža takām, maziem meža celiņiem, pļavām, garām nomaļām lauku viensētām. Turklāt apvidus ir ļoti paugurains, skrējiens nepārtraukti mijās kalnā augšā, kalnā lejā. Kā atzina visi mūsējie, tad likās, ka vienīgā līdzenā vieta bija simts metru finiša koridors,” iespaidos dalās M. Pūpola.

Par spīti grūtībām, šīs sacensības aizputniekiem sagādājušas tikai pozitīvas emocijas. Desmit kilometru skrējienu veiksmīgi veica Krista Kuzņecova. Viņa ar rezultātu 48 minūtes un 15 sekundes izcīnīja sesto vietu absolūtajā vērtējumā starp sievietēm. Madars Pūpols šo distanci veica 47 minūtēs un 27 sekundēs.

23 kilometru skrējienā devās M. Pūpola, kura trasē pavadīja vienu stundu 58 minūtes un 14 sekundes. Aizputniece “S40” vecuma grupā ierindojās 12. vietā.
 

Pievieno komentāru

Sports