Aizputes novada skrējēji pārbauda izturību dažādos skrējienos

Aizputes novada skrējēji šovasar ar panākumiem izturēja gan karsto Kuldīgas pusmaratonu, gan veiksmīgi skrēja taku skrējienu noslēgumā.

Aizputnieki augustā devās arī uz Kuldīgas pusmaratonu, kurš šogad notika jau desmito reizi un sportistus atkal pārbaudīja ar karstumu. “Tas, protams, sportistiem bija papildus pārbaudījums un prasīja ne mazums spēka,” novēroja Aizputes novada skrējēju pārstāve Maija Pūpola. Viņa piebilst, ka arī Aizputes novada pārstāvji nenobijās no lielā karstuma, devās Kuldīgas ielās, kur vienīgie skrējēju atveldzētāji bija organizatoru izveidotie dzirdināšanas punkti, kā arī vietējie privātmāju iedzīvotāji, kuri skrējējus aplaistīja ar vēsu ūdeni.

5,3 kilometru skrējienā uzvarēja Artūrs Medveds, kurš absolūtajā vērtējumā vīriešiem finišēja ceturtais. Otrās vietas izcīnīja Ginta Krūzēna un Linards Nikolass Ņikiforovs, trešās savā vecuma grupā bija Ieva Lavrova un Santa Zemture, bet ar ceturtajām vietām bija spiestas samierināties Iveta Pūpola, kura arī absolūtajā vērtējumā sievietēm bija ceturtā, Annija Zāģere un Marta Bādere. Vēl labāko desmitniekā iekļuva Madara Alecka, Aija Tolstoja, Madara Kronberga, Madars Pūpols, Reičela Rone, Mareks Ņikiforovs. Priecīgi par pieveikto distanci bija arī Arnolds Pūpols, Silvija Ervika un Tīna Šalma. Aizputnieki vienlaikus piedalījās komandu cīņā, iegūstot trešo vietu.

Bērnu skrējienos veiksmīgi startēja Ieva Pūpola, Madara Pūpola, Alīna Rone, Dāvids Ķemeris, Lauris Aleckis, Ringolds Dimants, Endijs Paipala un Tomass Zvirgzdiņš.

Pusmaratona distanci M. Pūpola veica vienā stundā, 50 minūtēs un 22 sekundēs. Tas “S-40” vecuma grupā deva desmito vietu. Rainers Meiers distancē pavadīja vienu stundu, 38 minūtes un 30 sekundes un “V50” grupā ierindojās devītajā vietā. Nākamais “Skrien Latvija” posms – Valmieras maratons – notiks 20. septembrī.

Aizputnieki ņēma dalību popularitāti guvušajos taku skrējienos, kur sava meistarība jārāda, skrienot pa meža takām, pļavām, dažāda seguma ceļiem un celiņiem. “Neiztrūkstoša šo skrējienu sastāvdaļa ir lielāka un mazāka augstuma kalni un kalniņi, kuri skrējējiem jāpārvar lielā daudzumā. Pagājušajā gadā šādi skrējieni iesākās ar “Āžu kalna Stirnu buka” skrējienu, šogad tādi jau notika Garkalnē, Sabilē, Zebrus ezera apkaimē, Talsu paugurainē un noslēguma skrējiens Šlokenbekas muižā,” stāsta M. Pūpola.

Paši mazākie dalībnieki veica Susura skrējienu, Zaķa skrējiens ir deviņu kilometru garumā, Stirnu buka skrējienā jāpieveic 19 kilometri, bet Lūša skrējiens ir 29 kilometrus garš.

Pēdējais posms aizputniekiem bija ļoti veiksmīgs. Susura skrējienā jaunākajā vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Marta Ļaudama, bet vecākajā grupā sestās soli solī finišēja dvīņu māsiņas I. un M. Pūpolas.

Zaķa skrējienā savā grupā trešo vietu izcīnīja I. Lavrova, bet A. Med­veds savā grupā palika nepārspēts, bet starp vīriem absolūtajā vērtējumā bija otrais. Viņš tikai pāris sekundes piekāpās daudz pieredzējušākajam skrējējam.

Stirnu buka distancē I. Pūpola uzvarēja savā grupā, bet absolūtajā vērtējumā starp sievietēm bija otrā labākā. Krista Kuzņecova jaunākajā grupā sievietēm ieguva trešo vietu, bet Alla Radžabova ierindojās devītajā vietā.
Pašā garākajā – Lūša skrējienā – M. Pūpola uzvarēja savā grupā, bet R. Meiers ierindojās 25. vietā.