Aizputes novada skrējēji izcīna godalgas Ventspils pusmaratonā 1

Aizputes novada vieglatlēti tikuši pie godalgām Ventspils pusmaratonā, uz kuru devās kuplā skaitā. Sacensības bija skriešanas seriāla “Skrien Latvija” trešais posms.

Pašu mazāko dalībnieku skrējienā aptuveni 70 dalībnieku konkurencē uzvarēja Viktorija Bogdanova, savā vecuma grupā bērnu skrējienā ātrākā bija arī Izabella Bogdanova. Pašu mazāko dalībnieku skrējienu pieveica arī Viktorijas māsa Veronika, kā arī, skrienot mammai pie rokas, ar distanci galā tika arī brālis Aleksis. Madarai Pūpolai savā grupā pašā finišā pietrūka ātrums un bija spiesta samierināties ar ceturto vietu. Priecīgi par pieveikto distanci bija arī pārējie mazie aizputnieki- Ieva Pūpola, Nadīna Ķemere, Marats Nadjaks un Reičela Rone.

5,3 kilometru distancē savā vecuma grupā uzvarēja gan Artūrs Medveds, gan Ingus Bogdanovs. A. Medveda grupā otrais bija Jānis Zaicevs, labi skrēja arī Linards Ņikiforovs, Madars Pūpols un Edijs Dreimanis, kuri finišēja attiecīgi ceturtajā, astotajā un 11. vietā. Aiz I. Bogdanova otrais finišēja Mareks Ņikiforovs. Labi ar distanci un karstumu galā tika arī Gusts Zitāns, Helmuts Gembergs un Dāvids Radžabovs.

Meitenēm jaunākajā vecuma grupā trešo vietu izcīnīja Marta Bādere, piektā bija Madara Alecka, bet Undīne Ungere finišēja 18. vietā. Savukārt no mazliet vecākām meitenēm draudzīgi finišu sasniedza Santa Zemture, Nikola Anne Andersone un Eva Dreimane, kuras izcīnīja attiecīgi astoto, devīto un desmito vietu.

10,55 kilometru distancē savās vecuma grupās otrie bija Iveta Pūpola un Valdis Bogdanovs, kuru no uzvarētāja šķīra 12 sekundes.

Pusmaratonā ar rezultātu viena stunda 43 minūtes un 37 sekundes “S40” vecuma grupā otro vietu ieguva M. Pūpola. Rainers Meiers distanci veica vienā stundā un 42 minūtēs un 13 sekundēs un “V50” grupā bija 16. vietā.

Pusmaratonā “V40” grupā 15. vietu ieguva dunalcnieks Dainis Žuburs, bet “V20” vecuma grupā 44. vietā bija dunalcnieks Andrejs Kosilo. 10,55 kilometru skrējienā savā vecuma grupā 19. vietu ieguva grobiņnieks Aigars Lagzdiņš.

Vīriešiem Ventspils pusmaratonā uzvarēja viesis no Kenijas, sievietēm ātrākā bija Latvijas titulētākā gargabalniece Jeļena Prokopčuka, uzstādot jaunu trases rekordu.

Seriāla “Skrien Latvija” nākamais posms notiks 20. jūlijā Liepājā – Liepājas pusmaratons.