Aizputes novada skrējēji gūst panākumus skiešanas seriālā "Kuldīgas apļi"

Ar vērienīgu apbalvošanas ballīti noslēdzies skriešanas seriāls “Kuldīgas apļi 2013”. Seriāla 25. sezonā ar labiem panākumiem startēja arī Aizputes novada pārstāvji, kuri šīs sacensības iecienījuši vairāku gadu garumā.

“Arī šajā sezonā panākumi neizpalika, lai arī sacensības prasa izturību un arī neatlaidību, jo, lai cīnītos par vietu kopvērtējumā, skrējējiem ir jāpiedalās vismaz sešās kārtās no astoņām, katra notiek reizi mēnesī,” stāsta Aizputes pagasta pamatskolas sporta skolotāja Maija Pūpola.

Jaunākajā grupā zēniem otro vietu izcīnīja Markuss Šulcs, bet meitenēm piekto vietu ieguva Estere Šmite, aiz sevis tūlīt atstājot Samantu Šulci. Mazliet vecākām meitenēm otro vietu izcīnīja Marta Bādere, trešā bija Madara Alecka, bet ceturtā palika Brenda Blūma-Saimniece. Šajā pat grupā zēniem arī ceturtais palika Brendons Blūms-Saimnieks.

Vecākajā grupā meitenēm uzvarēja Santa Zemture, bet šajā pašā grupā zēniem otro vietu ieguva Artūrs Medveds, trešais bija Linards Ņikiforovs, ceturtajā vietā atstājot brāli Mareku. Piekto vietu izcīnīja Madars Pūpols.

Sievietēm pirmo vietu izcīnīja M. Pūpola. Viņa norāda, ka pie apbalvojumiem tika arī paši centīgākie, kuri bija piedalījušies visās astoņās sacensību kārtās. Noslēguma pasākumā skrējējus priecēja dzīvā mūzika un arī jau tradicionālās un ierastās atrakcijas, bez kurām noslēguma pasākums nav iedomājams.

Atsevišķi uz sacensībām devās arī Bogdanovu ģimene, kurai “Kuldīgas apļos” tikušas vairākas pirmās vietas. Meitenēm pirmajā vecuma grupā uzvaras laurus plūca Izabella Bogdanova. Viņa uzvarējusi pirmajos sešos posmos, bet pēdējos divos uzvaru atdevusi māsai Viktorijai, kura tādējādi kopvērtējumā tikusi otrajā vietā. “Tētis taktiski izkalkulēja, lai māsa tiktu otrajā vietā, tā viņa cīnījās par trešo, ceturto vietu,” stāsta mamma Iveta Bunce.

Savā vecuma grupā visos astoņos posmos uzvarēja Ingus Bogdanovs. Savukārt Valdis Bogdanovs startēja sešos posmos, ar sešām uzvarām pietika, lai būtu uzvarētājs kopvērtējumā. Pati I. Bunce sieviešu konkurencē ieguva trešo vietu.

““Kuldīgas apļi” ir laba pārbaude pirms lielajiem mačiem. Var saprast, kādā formā esi. Tajos savācas cilvēki, kuri grib skriet,” stāsta I. Bunce. Jau 25 gadu garumā trešdienās “Kuldīgas apļus” organizē vietējais skriešanas entuziasts Arvīds Šefanovskis.

Bērniem 300 metru garajā trasē ir straujš kāpums un tad tikpat strauji jāskrien uz leju. “Īstā vieta, kur ātrumu trenēt,” uzskata I. Bunce. Viņa norāda, ka pieaugušajiem jāskrien kilometrs un 200 metri. Starts esot pret kalnu, un trases nezinātājiem jau, uzskrienot kalnā, spēki var būt izsīkuši.
 
I. Bunce vērtē, ka ģimenei sezona bijusi veiksmīga. Viņa joprojām ir sarūgtināta, ka nav rasta kopīga valoda, lai varētu startēt kopā ar pārējiem novada pārstāvjiem. Viņi uz Kuldīgu devušies ar autobusu, bet Bogdanovu ģimene nopakaļus ar savu automašīnu. “Autobusā brauc stiprie, mēs no muguras. Uz Aizputes novadu atnācām, jo redzējām, ka te ir iespēja braukt uz sacensībām,” piebilst sportistu mamma.

“Kuldīgas apļos” šajā gadā piedalījās 128 skrējēji.

Pievieno komentāru

Sports