Aizputes novada jaunieši uzvar Stirnubuka Vāveres skrējienā

Klusajā sestdienā Ogres Zilajos kalnos notika lielu popularitāti Latvijā ieguvušais taku skrējiens “Stirnubuks”, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas čempionāts taku skriešanā skolu jauniešiem. Sacensībās sekmīgi startēja Aizputes novada pārstāvji.

Sacensības ir interesantas, jo trases ved pa skaistām, ainaviskām vietām, turklāt katrs posms notiek citā Latvijas vietā. Tā šogad ir plānoti 7 posmi, pirmais notika Ogres zilajos kalnos, otrais notiks Madonas pusē, Smeceres silā, tālāk sekos Pokaiņi Dobeles tuvumā, Korneti Veclaicenē, Milzkalne, Līgatne un Liepāja. Paši jaunākie dalībnieki sacenšas Susura skrējienā, skolu jauniešiem jāpieveic Vāveres skrējiens, kurš ir 4-6 km garš, šoreiz tas bija 5,3 km, Zaķi skrien ap 10 km, Stirnubuki ap 20, bet paši izturīgākie Lūši pieveic ap 30 km garu distanci, informē Aizputes novada skrējēju koordinatore Maija Pūpola.
 
Aizputes jaunieši ir iesaistījušie cīņā par Latvijas čempionu medaļām taku skrējienos U10, U12, U14, U16, U18 un U20 grupām. Lai pretendētu uz čempiona titulu, tad jāpiedalās ir vismaz 3 posmos. Pirmo posmu īpaši veiksmīgi aizvadīja Artūrs Niklāvs Medveds un Santa Zemture, kuri uzvarēja U20 grupā un arī Vāveres skrējiena kopvērtējumā, turklāt Artūrs vienīgais no visiem dalībniekiem kalnaino un sarežģīto distanci veica ātrāk par 20 minūtēm. Otrās vietas izcīnīja Līva Skoreja (U16), Ingrīda Veisbuka (U18)  un Valters Jonass un Keita Upeniece, kuri startēja pašā jaunākajā U10 grupā.

Trešo vietu U18 grupā izcīnīja Ginta Krūzēna.  Ātri skrēja arī Ieva Pūpola un Linards Nikolass Ņikiforovs, kuriem nācās samierināties ar ceturto vietu. Labāko desmitniekā iekļuva arī Madara Pūpola(9.v.), Brendons Blūms Saimnieks (8.v.), Madara Alecka (6.v.), Daniels Lagzdiņš(7.v.), Reičela Rone un Marta Ļaudama( abām 10.v.), Renāte Ausmane (5.v.).  Veiksmīgi distanci pieveica arī Marta Bādere, Betija Bigača, Jana Vasile, Estere Šmite, Markuss Zeltagrauds.

Stirnubuka distancē sievietēm absolūtajā vērtējumā trešā, bet vecuma grupā S40 pirmā  finišēja Iveta Pūpola. Jaunieši lielākā daļa pirmo reizi startēja šāda veida sacensībās un bija pārsteigti par trases grūtumu, bet vienlaicīgi gandarīti par skaisto skrējienu.

Pievieno komentāru

Sports