Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes novada jaunie ložu šāvēji iesildās pirms Latvijas Jaunatnes olimpiādes

Aizputes novada jaunie ložu šāvēji, kuriem jau šīs nedēļas nogalē Valkā būs sezonas galvenais starts – Latvijas Jaunatnes olimpiāde – savus spēkus pārbaudīja sacensībās “Ielīgo Jāņus”. Turnīru iedibināja treneris Jānis Oskars Šalms.

 Par trenera Jāņa Oskara Šalma dāvāto ceļojošo kausu turnīrā “Ielīgo Jāņus” snaiperi 22. jūnijā Aizputes novada šautuvē sacentās šaušanā ar mazkalibra šauteni.

J. Šalms norāda, ka no piektdienas līdz svētdienai Valkā notiks Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības ložu šaušanā, tāpēc Aizputē ierindā bija visi olimpiskās izlases dalībnieki. “Olimpiādes, Olimpiskās spēles ir atskaites sacensības par paveikto sporta lauciņā divu un četru gadu periodā, tāpēc valdība un pašvaldība sarosās, demonstrējot varēšanu sporta arēnās. Lai sasniegtu maksimāli augstākos rezultātus konkrētajā laika periodā, rodas nepieciešamība treniņa darba rezultātus parbaudīt vietējos turnīros, par sava kausa izveidi stāsta J. Šalms. Viņš norāda, ka uz kausa katru gadu tiks iegravēts uzvarētājs.

Par “Ielīgo Jāņus” pirmo uzvarētāju kļuva Rihards Frīdenbergs. Viņš vingrinājumā “MŠ 20” ieguva 196 punktus no 200 iespējamiem. Šajā vingrinājumā snaiperi šāva 20 šāvienus no stāvokļa guļus. R. Frīdenberga sasniegais rezultāts ir jauns Aizputes novada rekords.

Lielisku sniegumu demonstrēja arī Helēna Rozenberga, kura ieguva tikai par vienu punktu mazāk un bija spiesta samierināties ar otro vietu. Trešo vietu izcīnīja Rihards Priedolts. Viņš sašāva 192 punktus.

“Ielīgo Jāņus” bija domāts tikai vietējiem snaiperiem. Piedalījās visi astoņi olimpieši, kā arī Dace Petrovska, Ance Birkmane un citi ložu šāvēji.

Uz Latvijas Jaunatnes olimpiādi no Aizputes novada dosies snaiperi Kārlis Rozenbergs, Andžejs Gūtmanis, Helmuts Bergmanis, Sindija Čīma, Rebeka Untenberga, H. Rozenberga, Madara Ļaudama un Elva Cinovska. Sacensību laikā viņi saņēma olimpiādes akreditācijas un Aizputes novada parādes tērpus.

“Visi uz treniņiem ir nākuši, gatavi ir un gribēšana ir,” par gatavību olimpiādei saka trenere Ilze Frīdenberga. Liepājas rajona Sporta skolas trenere Laila Kalniņa, kura olimpiādē būs tiesnese, norāda, ka viņai un viņas trim audzēkņiem – A. Gūtmanim, E. Cinovskai un H. Rozenbergai – šī būs pirmā olimpiāde.

“Tiek darīts viss, lai būtu labākie rezultāti. Visi uztraucas. Viņiem šī būs pirmā olimpiāde, tāpēc galvenais būs tikt pāri satraukuma drudzim. Cīņu biedri būs tie paši kas citās sacensībās, bet šeit būs uzraksts Olimpiāde,” stāsta trenere. Jau divus gadus atpakaļ bija zināms, kuri jaunie ložu šāvēji startēs olimpiādē, tāpēc aizvadīts vērienīgs gatavošanās process un tagad tiek pieslīpētas pēdējās nianses.

Sacensību “Ielīgo Jāņus” noslēgumā pirmo reizi diplomus saņema Liepājas rajona Sporta skolas audzēkņi, kuriem bija izlaidums.

Pievieno komentāru

Sports