Ainars Zvirgzdiņš: Šoreiz neizdevās ātri gūt rezultātu

Latvijas izlases basketbolistes spēles sākumā ātri gribēja gūt rezultātu, tomēr šoreiz tas neizdevās, pēc Eiropas čempionātā otrās spēles ar Ungāriju izteicās Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Jau ziņots, ka B apakšgrupas mačā Latvija pieveica Ungārijas izlasi ar rezultātu 76:59 (20:11, 20:13, 17:17, 19:18), izcīnot otro panākumu un garantējot vietu čempionāta nākamajā kārtā.

"Iekļūšana nākamajā kārtā bija mūsu pirmais mērķis. Spēlē bija kritumi, tomēr kopumā esmu apmierināts, jo parādījām raksturu un gribasspēku, atgūstoties pēc neveiksmīga mača sākuma," izteicās Zvirgzdiņš. "Nospēlējām labi un ar prātu. Otrā diena vienmēr ir grūtāka. Dažām komandām pastiprināti nepieciešams cīnīties par uzvaru, jo tā ir viņu pēdējā iespēja."

"Neesam tik spēcīga komanda, lai diktētu savus noteikumus, tāpēc spēlējam savu spēli. Meitenes nav roboti, bet prieks, ka viņas spēj salauzt mača gaitu tad, ja to iesāk neveiksmīgi," stāstīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris. "Meitenes deg nepacietībā ātrāk gūt rezultātu, šoreiz tas neizdevās. Tomēr no spēles sākuma paliek 39 minūtes, lai turpinājumā lauztu tā gaitu."

"Viņiem ir spēcīgas spēlētājas, tomēr mēs nospēlējām kā komanda, turklāt ļoti spilgtu sniegumu parādīja Zane [Tamane] un Anete [Jēkabsone-Žogota], kas divatā ar divām sadarbībām arī neitralizēja pretiniekus," stāstīja Zvirgzdiņš.

"Ieva Tāre pirmajā puslaikā nejutās pārliecinoši un tāpēc otrajā puslaikā nespēlēja. Devām iespēju viņai atiet," teica Zvirgzdiņš. Savukārt par Aijas Putniņas nospēlētajām 55 sekundēm valstsvienības galvenais treneris izteicās, ka komandai "nav laika iespēlēt basketbolistes, ja tās nespēj realizēt savus uzdevumus".

Aizvadītajā mačā Latvijas izlases rindās Anete Jēkabsone-Žogota guva 25 punktus, bet Zanes Tamanes rēķinā 20 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Gunta Baško guva 14 punktus, Liene Jansone - deviņus, Dita Krūmberga - četrus, bet Ievas Tāres un Zanes Eglītes kontā divi punkti.

"Rīt būs svarīgi kā nospēlēs mazais sastāvs. Spēle būs ļoti svarīga. Grieķietes spēlē ļoti vienkārši, tomēr efektīvi uz savu līderi Evanciju Malci," par otrdien gaidāmo spēli ar Grieķiju pastāstīja Zvirgzdiņš. "Mums būs nepieciešams daudz skriet. Tomēr cerības vieš tas, ka grieķietes šodien izskatījās ļoti lēnas. Līdz šim pret mums ar zonas aizsardzību nav spēlēts, bet mums tai ir labas kombinācijas un, lai grieķietes tā spēlē. Latviešiem patīk spēlēt ar prātu."

"Liels prieks, ka uzvarējām šo spēli. Prieks, ka saņēmāmies, kaut katra spēle ir smaga. Šī spēle bija grūtāka nekā pirmā, jo vakar bija nepieciešams saņemties tieši fiziskajā ziņā," pastāstīja Tamane. "Uz nākamajām spēlēm mums būs jāpiestrādā pie pretinieču atbloķēšanas cīņā par atlēkušajām bumbām, ko šodien neveiksmīgi darījām."

Kā ziņots, B apakšgrupas pirmajās spēlēs svētdien Latvija ar rezultātu 86:52 sagrāva Polijas izlasi, bet Ungārija ar 43:59 zaudēja Grieķijas izlasei. Savukārt šodienas pirmajā grupas mačā polietes ar 62:60 pārspēja Grieķiju.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs otrdien plkst.20.15, kad spēkosies ar Grieķiju.

Pievieno komentāru

Sports