Adrians Žguns: Biju noilgojies pēc tenisa

Liepājas tenisists Adrians Žguns, kurš pagājušā gada septembrī sekmīgi atsāka sportista karjeru, sarunā ar ziņu aģentūru LETA izteicās, ka bija noilgojies pēc tenisa spēlēšanas un piedalīšanās turnīros.

"Mācījos universitātē Floridā un divus gadus tikai trenēju bērnus. Vienā brīdī sapratu, ka man pietrūkst spēlēšanas. Gribējās uzspēlēt, kamēr vēl varu to izdarīt, jo zināju, ka trenēt varēšu vienmēr," pastāstīja 27 gadus vecais Žguns, kurš pagājušā gada beigās sāka piedalīties "Future" kategorijas turnīros, sekmīgi pārvarot pat četras kvalifikācijas kārtas un veiksmīgi spēlējot arī to pamatturnīros.

"Man nebija ko zaudēt, un viss sanāca diezgan sekmīgi," pastāstīja tenisists. "Salīdzinājumā ar iepriekšējiem laikiem esmu ieguvis pieredzi, un arī skola man daudz deva. Pašlaik izbaudu spēlēšanu, tas ir interesanti. Izbaudu iespēju paceļot, kā arī iegūt dzīves pieredzi."

Arī turpinājumā Žguns plāno dzīvot Floridā un turnīros pārsvarā spēlēt Ziemeļamerikas vai Centrālamerikas kontinentos. "Tur ir daudz turnīru, un tuvākajā laikā vairākas nedēļas pēc kārtas tādi būs arī Floridā, kur dzīvoju, tāpēc nebūs vajadzības daudz braukāt. Tomēr vasarā labprāt paspēlētu arī Eiropā. Gribētu piedalīties jūlijā Lielupē notiekošajā "Future" turnīrā, tomēr pagaidām nezinu vai sanāks, jo, iespējams, tajā laikā man būs ASV jākārto patstāvīgā uzturēšanās atļauja."

Šonedēļ tenisists ieradies Latvijā, lai valsts izlasei palīdzētu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas gada pirmajā mačā ar Moldovu, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Lielupē.

"Visus puišus pazīstu, atmosfēra nav mainījusies," teica Žguns, kurš pēdējo reizi Latvijas izlasē spēlēja 2004.gadā, kad tā Liepājā tikās ar Tunisiju. "Prieks būt kopā ar puišiem, gatavoties."

"Īpašs prieks, ka nav jābrauc uz Moldovu un varu uzturēties mājās. Pēdējos gados uz Latviju atbraucu tikai aptuveni reizi gadā, tāpēc izmantoju situāciju," izteicās tenisists, kurš iepriekšējo reizi Latvijā bijis pagājušā gada pavasarī, izsakot cerību, ka tagad Latvijā sanāks ierasties biežāk.

Kā zināms, sākotnēji bija paredzēts, ka mači notiks Moldovā, tomēr pretinieki nespēja atrast piemērotu segumu, kas atbilstu oficiāliem standartiem. Moldovas komanda piedāvājusi spēlēt uz parketa seguma, taču Latvijas puse nolēmusi neriskēt ar sportistu veselību un no šī piedāvājuma atteikusies. Atrast citus kortus Moldovai izmaksātu pārāk dārgi, tāpēc abas puses vienojās, ka cīņa tiks aizvadīta Lielupē.

Šonedēļ ATP vienspēļu rangā Žguns ieņem 707.vietu, bet nedēļu iepriekš viņš ieņēma arī 704.pozīciju, kas bija augstākā viņa karjerā. Tenisists izteica apņēmību turpmāk pārsvarā spēlēt "Challenger" līmeņa turnīros, kuri viņam pagaidām būs jāsāk no kvalifikācijas, "tomēr tikai šādā veidā iespējams turpināt kāpt pasaules rangā".

"Līdz gada beigām esmu apņēmies rangā sasniegt pirmo piecsimtnieku, bet tālāk jau skatīšos," piebilda pašlaik pēc ranga piektais spēcīgākais Latvijas tenisists.

Sacensības Lielupes kortos notiks no 6.marta līdz 8.martam. Biļešu cena katrai spēļu dienai būs pieci lati, bet bērniem līdz 12 gadiem maksa par ieeju būs viens lats. Kopumā sacensības klātienē varēs noskatīties gandrīz 800 skatītāju, bet spēļu sākums piektdien un svētdien būs plkst.14, bet sestdien - plkst.14.30.

Latvijas un Moldovas dueļa uzvarētāji no 10. līdz 12.jūlijam tiksies ar Ungārijas un Bulgārijas pāra uzvarētājiem. Savukārt cīņas zaudētāji septembrī sacentīsies par vietas saglabāšanu otrajā grupā. Ja Latvija uzvarēs Moldovu, savukārt Ungārijas un Bulgārijas pārī uzvarēs bulgāri, tad cīņa notiks Sofijā, jo iepriekšējā reizē, kad abas komandas tikās savā starpā (2007.gadā Latvija uzvarēja ar 4-1), cīņa notika Latvijā. Savukārt, ja Latvijai būs jāspēlē ar Ungāriju, tad cīņas norises vieta būs jānosaka izlozē, jo iepriekš vienības savā starpā nav tikušās.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Latvijas izlase pirmo reizi spēlēja Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas sacensībās. Pirmajā mačā Latvija izbraukumā ar rezultātu 1-4 zaudēja Maķedonijai, bet izšķirošajā cīņā par vietas saglabāšanu pirmajā divīzijā ar 2-3 viesos atzina Itālijas izlases pārākumu.

Pievieno komentāru

Sports