2008.gada kalendārā iemūžināti Latvijas potenciālie Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki

Pirmo reizi Latvijā izdots kalendārs ar Latvijas populārajiem sportistiem, kas veltīts 2008.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, iekļaujot katrā mēnesī vienu Latvijas sportistu, kurš ir potenciālais Pekinas olimpisko spēļu dalībnieks.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis kalendāra prezentācijas pasākumā atzina, ka sportisti ir gatavi sevi parādīt ne tikai sev raksturīgajā sporta vidē, bet arī kā foto modeļi.

"Domājams, ka kalendāra tapšanas laikā gūtās iemaņas palīdzēs sportistiem Pekinā, jo, iejūtoties foto modeļu lomā, sportistiem bija jākoncentrējas un jāsasniedz mērķis, kas atšķiras no viņu ikdienas treniņiem," sacīja Vrubļevskis.

LOK prezidents atzina, ka izvēlēties sabiedrībā mīlētākos Latvijas sportistus bija ļoti grūti, tādēļ tika rasts risinājums sportistus izvēlēties ar interneta balsojumu portālā "Delfi". Kopumā interneta balsojumā piedalījās 1922 balsotāji. Iespējams, ka daļa no kalendārā skatāmajiem sportistiem nestartēs Pekinā, jo sportā liela nozīme ir veiksmei, taču kalendāram viņi ir izvēlēti tādēļ, ka balsojumā bija saņēmuši visvairāk balsu.

Kalendāra foto modeļu lomās iejutās "BMX" disciplīnas sportists Artūrs Matisons, vieglatlēts Dmitrijs Miļkevičs, pludmales volejbolistes Inese Jursone un Inguna Minusa, vieglatlēts Jānis Karlivāns, modernās pieccīņas sportiste Jeļena Rubļevska, vingrotājs Jevgeņijs Saproņenko, vieglatlēte Jolanta Dukure, peldētājs Romāns Miloslavskis, vieglatlēts Staņislavs Olijars, vieglatlēts Vadims Vasiļevskis, svarcēlājs Viktors Ščerbatihs un džudists Vsevolods Zeļonijs.

Olimpiskā kalendāra projekts ir unikāls, jo šāda veida kalendārs Latvijā tiek izdots pirmo reizi un tas tiek izdots 1700 eksemplāros, informēja starptautiskās tehnoloģiju kompānijas "Samsung" pārstāvis Aivars Osītis, norādot, ka šāds projekts tiek īstenots arī Lietuvā.

Kalendārs pārdošanā nenonāks, to kā dāvanu šodien saņēma kalendāru modeļi, LOK un Olimpiskā vienība. Kalendāru saņems arī kompānijas "Samsung" sadarbības partneri un sabiedrībā pazīstami cilvēki, kā arī to saņems katrs 200.balsotājs, kurš piedalījās balsojumā par sportistu izvēli kalendāram portālā "Delfi".

Kalendāra radošās koncepcijas autori ir modes fotogrāfs Oļegs Zerenovs un stiliste Olga Kolotova. Ar kalendāra ideju mākslinieki vēlējās uzsvērt katra sportista pārstāvēto sporta veidu un individualitāti, kā arī apvienot sportam raksturīgo vitalitāti, spēku un skaistumu.

Fotosesija ilga no augusta līdz oktobrim.

No decembra līdz 31.janvārim izstāde ar kalendārā redzamajām fotogrāfijām būs apskatāma "Arēnā Rīga". Plānots, ka nākamajā gadā izstādi varēs aplūkot arī Olimpiskajā sporta centrā.

Pievieno komentāru

Sports