Liepājnieki balsojumā izvēlas dāliju ziedu karalieni

No 20. – 22. septembrim Liepājas Latviešu biedrības namā jau trešo gadu pēc kārtas notika dāliju ziedu izstāde, kuras laikā interesentiem bija iespēja ne vien aplūkot dāliju kolekcionāru un selekcionāru lolotās dāliju ziedu šķirnes, piedalīties kolekcionāra Maigura Strīķa lekcijā un neirografikas instruktores un mākslas terapeites Diānas Sergas meistarklasē, bet arī balsot par to dāliju ziedu šķirni, kas šogad iegūs titulu “Liepājas dāliju karaliene 2019”, informē SIA “Liepājas latviešu biedrības nams” Sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Izstādē bija iespējams aplūkot vairāk kā simts dažādas dāliju ziedu šķirnes no skaistākajiem dāliju ziedu dārziem. Savas dāliju ziedu šķirnes izstādē rādīja trīs šo ziedu audzētāji - kolekcionāre Helga Ancāne, kolekcionāri Juta un Maigurs Strīķi, kā arī selekcionārs un kolekcionārs Aivars Baroniņš. Šogad balsotāju skaits bija lielāks kā pērn. Kopumā vienaldzīgi nepalika 269 apmeklētāji, kas izvēlējās trīs viņuprāt skaistākās no dālijām. 

2018.gadā dāliju karaliene bija “Tomo”, kas šogad kopvērtējumā dala 25. – 28. vietu. Apkopojot balsošanas rezultātus, par Liepājas dāliju karalieni apmeklētāji ar 142 punktiem izraudzījās dāliju “Vassio Meggos”, kuras pirmsākumi meklējami 2003.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, taču  2. vietā ierindojās šķirne ar nosaukumu “Karolinka”, kas balsošanas laikā ieguva 93 punktus. Savukārt, 3. vietu pārliecinoši ar 89 punktiem ieguva “Sombrero”, kas 2002. gadā dzimusi Francijā autoram Ernestam Turkam (Ernest Turc). 

4. vietā ierindojās dālija "Patricia Ann`s Sunset" ar 82 punktiem, kura dzimusi 2004.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs un, kuras autors ir dāliju audzētava "Swan Island". 5.  vietā pēc balsošanas atrodas dālija "Līga" ar 81 punktu, kas dzimusi 2011.gadā Latvijā autorei Ritai Zaļajai. Taču 6. un 7. vietu ar 73 punktiem dala gan šķirne “Bel Amour”, kas šogad Latvijas Dabas muzejā ieguva godpilno trešo vietu, gan "Maija", kas bija pārliecinoša uzvarētāja šī gada Latvijas Dabas muzeja rīkotajā izstādē. Šīs šķirnes autors 2009.gadā bija Aivars Baroniņš. 

Līdz 2020.gadam Liepājas dāliju karaliene ir "Vassio Meggos". Paldies visiem apmeklētājiem, kas ar interesi apmeklēja un piedalījās izstādē, 2020. gada rudenī tiksimies atkal, lai kopīgi priecātos par dāliju dažādo skaistumu un izvēlētu nākošo dāliju ziedu karalieni.

Pievieno komentāru

Izklaide