Pēc šomēnes piedzīvotās krusas strauji aug pieprasījums pēc sējumu apdrošināšanas

Negaiss, kas pagājušajā nedēļā plosījās Latvijā, īpaši Kurzemē radot ekstremālas dabas parādības, bijis par pamatu straujam sējumu apdrošināšanas pieprasījuma pieaugumam, liecina “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) informācija.

Spēcīgais vējš, lietus un krusa izpostīja ne tikai sējumus, bet arī bojāja ēkas, automašīnas un radīja cita veida zaudējumus. Par šiem zaudējumiem BTA saņēmis vairāk nekā 130 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kuru kopējais apmērs jau pārsniedz 500 000 eiro. Atlīdzības pieteikumi par vairāk nekā 300 000 eiro saņemti tieši no lauksaimniekiem par krusas nodarītajiem postījumiem sējumiem, un 100 000 eiro no šīs summas jau ir izmaksāti.

“Maija izskaņā un jūnija sākumā daļa lauksaimnieku, saņemot sējumu apdrošināšanas piedāvājumu, lēmumu par apdrošināšanas polišu iegādi atlika uz vēlāku laiku. Taču nākamajā darbdienā pēc 11. jūnija negaisa interese par šo apdrošināšanas veidu pieauga par 40%. Sējumu īpašniekiem vairs nebija vajadzīgs laiks pārdomām, bet uzreiz pēc piedāvājuma saņemšanas tika pieņemts lēmums par polises iegādi,” stāsta BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.

2018.gadā lauksaimniekiem bijusi liela interese par ziemāju apdrošināšanu. Kopumā apdrošinātas 173 saimniecības ar kopējo platību 53 000 hektāru. No reģioniem lielākā interese par ziemāju apdrošināšanu bijusi Zemgalē: apdrošināti 66 klienti un 27 000 hektāru sējumu; Vidzemē – 50 klienti un aptuveni 10 000 hektāru; Latgalē – 34 klienti apdrošinājuši aptuveni 7 000 hektārus un Kurzemē 22 klienti – aptuveni 9 000 hektārus.

2018.gada nogalē zemnieki visvairāk apdrošinājuši ziemas kviešus – aptuveni 30 000 hektārus – un ziemas rapšus, aptuveni 17 000 hektāru apjomā, taču apdrošināti arī 6 000 hektāru rudzu un miežu sējumu.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

Reklāmraksti