Patēriņa kredīti internetā

Finanšu pakalpojumu jomā ik gadu rodas aizvien jauni uzņēmumi, kuros privātpersonām tiek piedāvāts aizdot naudu ar vai bez ķīlas. 

Viens no visstraujāk augošajiem sektoriem neapšaubāmi ir patēriņa kredīti internetā. Piedāvājuma ietvaros patērētājiem ir iespēja aizņemties no 20 līdz 3000 eiro ar atmaksas termiņu līdz diviem gadiem. Atšķirībā no banku aizdevumiem, kuru saņemšanai ir vajadzīgas vairākas dienas krediti online ir pieejami jau tajā pašā dienā. Lai uzzinātu savas aizņemšanās iespējas atliek aizpildīt pieteikumu internetā un gaidīt atbildi epastā vai pa telefonu. Pirms aizņemties obligāti izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi. 

Daļa patēriņa kredītu devēju sola aizdot papildus finansējumu jau 15 minūtēs. Šāds termiņš ir iespējams tikai tajās situācijās, kad vajadzīgs pavisam neliels aizdevums. Ja vēlēsieties aizņemties vairāk par 300 eiro, tad pieteikuma izskatīšanas procedūra būs krietni vien ilgāka. Arī mēs paši ikdienā būtu gatavi bez liekas domāšanas aizdot citiem 2 vai 5 eiro, bet, ja kāds prasītu 500 eiro, tad būtu jādomā jau krietni ilgāk. 

Interneta kredītu devēji klientu izvērtēšanas procedūru ieviešanā ir ieguldījuši lielus līdzekļus un arī  valsts uzliek par pienākumu viņiem izvērtēt klientu maksātspēju. Tas tiek darīts, pārbaudot datus parādnieku reģistros, VSAA un VID datu bāzēs. Galvenais, kas interesē kreditorus ir klientu ienākumi, saistības un kredītvēstures. Ja atbilstat visiem kritērijiem, aizķeršanās nebūs. No otras puses, tie, kam iepriekš ir bijušas problēmas ar aizdevumu atmaksu, jārēķinās, ka atbildes saņemšanai būs vajadzīgs ilgāks laiks. Katram kredītu uzņēmuma ir savi kritēriji. Tā rezultātā pilnīgi iespējams, ka aizdevuma pieteikums tiek noraidīts vienā uzņēmumā, bet cits kreditors to pieņem un kredītu izsniedz. 

Kā atmaksāt aizdevumu? 

Kredīta saņemšana ir tikai pirmais solis. Lai darījums būtu veiksmīgs ir svarīgi rūpīgi sekot atmaksas termiņam un atmaksāt parādu savlaicīgi. Ja tas netiek izdarīts, jārēķinās, ka nāksies maksāt papildus par līguma termiņa pagarināšanu vai maksāt soda naudu par saistību nepildīšanu. Lielākā daļa aizņēmēju kredītu pārskaita uz aizdevēja bankas kontu caur internetbanku. Šis ir pats vienkāršākais variants, jo to var izdarīt gan no mājām, gan jebkuras citas vietas, kur ir interneta pieslēgums. Tie cilvēki, kas saņem darba algu uz rokas, nevis bankas kontā, vai gluži vienkārši ir aizmirsuši internetbankas paroles un pieejas kodus dodas uz savas bankas filiāli. Protams, jārēķinās, ka, maksājot rēķinus bankā, būs jāmaksā komisijas maksa par darījuma noformēšanu. Komisijas maksas apmērs atkarīgs no darījuma summas un bankas nosacījumiem. Klienti, kuri pārskaita naudu vienas bankas ietvaros parasti var rēķināties, ka maksājums sasniegs adresātu tajā pašā dienā. Veicot naudas pārskaitījumus uz citu banku ir jāatceras, ka tas var ilgt pat trīs darba dienas. 

Reklāmraksti