Liepājas koncertzālē notiks Ziemassvētku koncerts ''Kā man tevi sasildīt''

Ziemassvētku koncerts ''Kā man Tevi sasildīt'' Liepājas koncertzālē ''Lielais Dzintars'' 20. decembrī pulksten 19. Annija Putniņa, Andris Ērglis un Raimonds Ozols Jāņa Lūsēna jaunajā Ziemassvētku programmā ''Kā man Tevi sasildīt''.

Komponists Jānis Lūsēns, turpinot pērn iesākto tradīciju, arī šogad labas mūzikas cienītājiem dāvā jaunu Ziemassvētku programmu ''Kā man Tevi sasildīt''. Pārsteidzoši skaista oriģinālmūzika, kas radīta divu lielisku un spēcīgu balsu īpašniekiem – Andrim Ērglim un Annijai Putniņai, kā līdzvērtīgam tēlam piedaloties virtuozā vijolnieka Raimonda Ozola vijolei. Ziemīgas mīlas balādes izskanēs kopā ar J. Lūsēna instrumentālo grupu, zvanu ansambli ''Primus'' un Liepājas jaukto kori ''Laiks''.

Koncerts veidots kā divdaļīgs muzikāls vēstījums, kura pirmajā daļā izskanēs jaunā cikla mīlestības dziesmas dzejas lielmeistaru L. Brieža, M. Čaklā, O. Vācieša, I. Ziedoņa, M. Zālītes un P. Brūvera vārdos, ļaujot izbaudīt visdažādākās noskaņu gradācijas. Īpaša nozīme dziesmu ciklā piešķirta vijolei, kas muzikālās izteiksmes ziņā atveido skaisto un netveramo gan dievišķā, gan velnišķā izpratnē. Kā uzsver komponists J. Lūsēns, ''dzejas smalkums un spēks kopā ar maigajām un temperamentīgajām melodijām solistu niansētajā izpildījumā radījis jauna veida komunikāciju visiem tiem, kuri ilgojas, sapņo, skumst un cer''.

Par dalību jaunajā programmā iepriecināta ir dziedātāja Annija Putniņa: ''Jāņa Lūsēna mūzika man vienmēr patikusi. Šī programma ir ļoti melodiska, muzikāli krāšņa un dažāda. Tur ir gan austrumnieciski motīvi, gan džeza elementi un katra dziesma ir atšķirīga, ar savu stāstu un domu, kas vijas cauri visam ciklam. Dziedāt oriģinālmūziku ir īpaši. Tas ir brīdis, kad dziedātājs rada kaut ko pilnīgi jaunu, un jau sen no likteņa gaidīju šādu iespēju.''

Koncerta otrā daļā būs muzikāla kolāža no J. Lūsēna daudzu gadu garumā tapušām dziesmām Ziemassvētku laikam, ko krāsainu un muzikāli daudzveidīgu padarīs zvanu ansambļa ''Primus'', koru un kora solistu, pavadošās grupas un vijolnieka R. Ozola klātbūtne. Gan zināmu Ziemassvētku dziesmu popūrijs R. Ozola spilgtā solo izpildījumā, gan klusā basku šūpļa dziesma kora a cappella sniegumā, gan ''Mazu brīdi pirms'' lielā sastāva skanējumā, gan populārā ''Nakts'' himniski pacilājošās skaņās dos iespēju ikkatram sajust tās Ziemassvētku sajūtas, kas turētas sirdī visu gadu un nu caur mūziku piepildās visdažādākajos veidos.

Mīlas dziesmu cikls ''Kā man Tevi sasildīt'' decembra sākumā būs pieejams arī CD versijā.

Tie klausītāji, kuri ir pazīstami ar komponista J. Lūsēna cikliem ''Mazu brīdi pirms'', ''Tas vārds'', ''Zelta sirds'', ''Kad Mīlestība dzimst'' un šogad tapušo ciklu Ingum Pētersonam ''Romantika'', būs patīkami pārsteigti par jauniem meklējumiem komponista radošajā rokrakstā.

Biļetes iepriekšpārdošanā – ''Biļešu paradīzē''.

Aicinām biļetes iegādāties laikus, jo, koncertam tuvojoties, to cenas var kļūt dārgākas.

Reklāmraksti