“Lielajā dzintarā” koncertēs mandolīnas un kontrabasa virtuozi Avitali

Sestdien, 26. oktobrī, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies harizmātiskais mandolīnas solists un Grammy nominants         Avi Avitals (Avi Avital). Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viņu dzirdēsim tandēmā ar vienu no unikālākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem, kontrabasa virtuozu Omeru Avitalu (Omer Avital).  Kopā viņi atskaņos albumu "Avitals satiek Avitalu" (Avital Meets Avital), kurā klasiskā mūzika sastaps džezu, tradīcija – modernismu, un Austrumi – Rietumus.

Ņujorkas laikraksts The New York Times Avi Avitalu raksturojis kā kaislīgu un “satriecoši harizmātisku” mūziķi, kura uzstāšanās ar aplausiem uzņemtas pasaules vadošajās koncertzālēs. Tieši viņam sakomponēti vairāk nekā 100 mūsdienu skaņdarbi, kas mandolīnai ļāvuši piedzīvot savu renesansi. Avitalam ir bijusi plaša sadarbība ar dažādu žanru augsta ranga mūziķiem, kuru starpā atrodams arī akordionistes Ksenijas Sidorovas vārds. Virtuozajam mandolīnistam ir noslēgts ekskluzīvs līgums ar pasaulē slavenāko ierakstu kompāniju klasiskajā mūzikā Deutsche Gramophone, kuras paspārnē tiek izdoti visi viņa mūzikas ieraksti.

Koncertā Avi Avitala mandolīnas skaņas dzirdēsim tandēmā ar Omera Avitala (Omer Avital) džezu. Kamēr izcilais mandolīnists Avi Avitals pārstāv klasisko tradīciju, tai skaitā baroka mūziku, kontrabasa un austrumu lautas (ūda) virtuozs – Omers Avitals ir pasaulē novērtēts džeza mūziķis un komponists. Kritiķi viņu raksturo kā „vienu no aizraujošākajiem mūziķiem džeza ainavā pēdējos 20 gados”. Kopš 1992. gada viņš dzīvo Ņujorkā un ir līdzatbildīgs par savas dzimtās valsts Izraēlas ievietošanu džeza kartē – viņu pat mēdz dēvēt par izraēliešu Čārlzu Mingusu (Charles Mingus).

Lai gan abi Avitali nav radinieki un nāk no dažādām mūzikālajām pasaulēm, viņus vieno gan uzvārds, gan marokāņu izcelsme un bērnība Izraēlā. 2017. gadā viņi izdeva kopīgu mūzikas albumu „Avitals satiek Avitalu” (Avital Meets Avital), kurā iekļautie stilistiski daudzveidīgie skaņdarbi veido arī Liepājas koncerta programmu. Savā oriģinālmūzikas izsmalcinātajā dialogā virtuozi apvieno dažādo kultūru mantojumu, smeļoties iedvesmu Marokas folklorā un klasiskajā tradīcijā, Izraēlas harmonijā un Vidusjūras ritmos. Viņu daiļradē klasiskā mūzika sastop džezu, tradīcija – modernismu, un Austrumi – Rietumus. Abu mūziķu mijiedarbību papildinās džeza pianists Jonatans Avišajs (Yonathan Avishai) un perkusionists Itamars Doari (Itamar Doari), padarot savstarpējo sarunu vēl daudzpusīgāku un dzīvīgāku.

Koncertu “Grammy nominants Avi Avitals. Mandolīnas triumfs” ar Liepājas pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonda un Izraēlas vēstniecība Latvijā atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”, plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā

Biļešu paradīzes kasēs

Interneta vietnē www.bilesuparadize.lv
 


Reklāmraksti